Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem odkalování dna

;Dobrý den,
jak účině odkalovat dno v nádrži hluboké 1,2 metru. Nejlépe za pomoci nějakého čerpadla. Dno je níže než je podlaha místnosti. Nejlépe něco co se dá vyrobit doma, prodáváné odkalovače jsou většinou do 0,8 m. Představu mám s použitím nějaké trubky, asi průhledné, jaké čerpadlo použít, samonasávací, jakej výkon ??

Nenapadá mne, jak to udělat, všechna akvarijní čerpadla fungují na principu, kdy jsou ponořena ve vodě. Odsát vodu by tedy nebyl problém, ale jezdit s tím po dně by asi bylo horší.
Zkusil bych možná tohle:
http://www.mamejeradi.cz/akvarijni-cerpadla/63-vni trni-akvarijni-cerpadlo-atman-at-203-8595159410029 .html

Nasadit jej na trubku třeba 80cm dlouhou, aby vodě pomáhalo téct. Ale nevím jestli půjde dost pevně přidělat.

Dobrý den,

na trhu jsou mimo ponorných čerpadel taky čerpadla externí (například od Atmanu). Jeho konstrukci jsem neměl možnost testovat, ale předpokládám, že tam bude nějakej vstup a nějakej výstup. Maximální hydrostatická výška bývá kolem 2m a cena cca litr. Taky by asi bylo dobrý nějakým sítkem na vstupu zabránit nechtěnému vniknutí tuhých částí do mechanismu čerpadla, pokud tím čerpadlo samo o sobě neoplývá.

BTW: Odkalování odebere pouze část vody, takže pokud na konci procesu je rozdíl výšek pořád > 0, není potřeba řešit výšku hladiny a čerpadlo je zbytečný, ne? :)