Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Skokan

Dobrý den. Rád bych se obrátil jako laik s dotazem. Chci si splnit sen a zařídit se akvárium v exotické stylu. Moc se mi líbí styl tanganika či malawy. Někteří si možná budete ťukat na čelo, že jsem blázen- ale sen je sen. Jsem bohužel limitován prostorem, proto mohu mít akvárium max 80 l. Samozřejmě ho náležitě vybavím, ale moc bych v něm chtěl mít rybičky žluté, modré či červené, aby akvárium vypadalo nádherně. Líbí se mi např tlamovec žlutý, tlamovec africký apod, nicméně jedna ryba je teritoriálná, druhá má zase onaké požadavky atd... Proto prosím, zda byste mi někdo poradil vhodné ryby dle mých požadavků. Rád bych pár větších a do toho třeba hejno mebších rybiček. Moc děkuji za opověď.

Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Pokud si to trochu pamatuji, tak tanganika, malawi - to jsou obecně všechno teritoriální ryby. Ale s… nový
Zarniwúp 18.01.2012 13:58
Zarniwúp
Přesně, ono tyhle super extra speciální ryby jsou sice moc krásný, ale pro začátečníka bych se jinam… nový
Réza 18.01.2012 16:04
Réza
Všem moc děkuju za odpovědi a zkušené rady!! Určitě si je vezmu k srdci:-) !!! nový
Jumper 18.01.2012 17:42
Jumper
Já myslim, že byste se s těma tlamovcema ze začátku zbytečně mordoval a "obyčejné" rybky vám nadějí… poslední
Réza 18.01.2012 17:45
Réza

Pokud si to trochu pamatuji, tak tanganika, malawi - to jsou obecně všechno teritoriální ryby. Ale snesou se prakticky všechny - na dostatečně velkém prostoru, jenže to už předem vylučuje těch 80 l. :-|
Kdysi jsem chtěl malawi do 110 l a vycházely mi tak 3-4 rybky na celé akvárko... (jeden sameček, 2-3 samičky). Pak z toho sešlo.

Kolem 100 litrů - hejno parmiček, dolů pancéřníčky, jednou dvakrát ancitrus, hodně kytek, málo šneků a nazdar. Parády habakuk, rybky se neschovávají, furt se tam něco děje a minimum starostí. :-)

Přesně, ono tyhle super extra speciální ryby jsou sice moc krásný, ale pro začátečníka bych se jinam, než k hejnu neonek nevrhala. Ono když si člověk vezme, kolik jeden tlamovec stojí a když si k tomu připočte, jak snadno může něco zeslonit...začala bych takhle a časem bych se vrhla na nějaký větší prostor...do 80 litrů pokud by člověk fakt chtěl něco atraktivního, tak pár těch čichavců, ale řikám to s dost špatnym svědomím:-D Určitě by se tam vyjímaly betty, neonky, pancéřníčci, ti přežijou snad i výbuch atomovky a je jich taky hodně barevných variet. Živorodkám se meze nekladou, velice pěkné jsou lyrovité mečovky, mám ráda taky kombinaci plat a black moll, krásně k sobě barevně jdou. Musí se brát ohled na ten prostor, pro začátek je to ok, ale nemůžou se tam nasekat tak velké ryby, to by stejně končilo zklamáním.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru