Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Přiotrávená kočka

Zdravím
Asi to sem úplně nepatří, ale co dělat krom toho, když kočka asi sežrala jed na krysy? Krom zavolání veterináře dá se jí podávat nějaká strava? Naše kočka je už asi čtyři dny nic pořádného nejí, jediné co vypije tak čaj s cukrem přes stříkačku.

Předmět Autor Datum
Jak asi sežrala? A pokud ano, kolik toho bylo? V případě podezření na otravu něčím na hlodavce je nu…
Y Draig Goch 20.01.2012 15:43
Y Draig Goch
No tak pokud to řešíte až po čtyřech dnech...nám když takhle otrávili psa a my to zjistili, okamžitě…
Réza 20.01.2012 15:48
Réza
Jo, vitamin K je právě na tu srážlivost a játra to odnesou nejvíc, když je to klasický jed na krysy.…
Y Draig Goch 20.01.2012 16:50
Y Draig Goch
No já přijel dnes domů z kolejí a dozvěděl jsem se to od dědy. Tak se ptám, jestli se máme ještě o n…
hajnis 20.01.2012 16:36
hajnis
Hele, to nejlíp posoudí doktor. Kočky vydrží hodně, ale zase pokud došlo k dlouhodobému poškození...…
Y Draig Goch 20.01.2012 16:56
Y Draig Goch
Vůbec není aktivní, nechce jíst pevnou stravu, jediné povzbudivé bylo to, že sama skoro slezla ze že…
hajnis 20.01.2012 17:42
hajnis
Já se jen divim, že s ní někdo neběžel na veterinu už dávno.::) Poškození jater, nebo ledvin bývá ne…
Réza 20.01.2012 17:50
Réza
A jinak? Kde ji máte? Potřebuje být v teple. Sliní? Má průjem, zvrací, krvácí odněkud - z nosu, kone…
Y Draig Goch 20.01.2012 17:57
Y Draig Goch
Já bych jí zkusila nějak...třeba i násilně podat vělkou dávku živočišnýho uhlí rozpuštěnýho ve vodě.…
Réza 20.01.2012 18:21
Réza
U masožravce je živočišný uhlí k dobru tak leda hned po otravě, stejně jako zvracení a navíc ne u vš…
Y Draig Goch 20.01.2012 18:32
Y Draig Goch
děda říká, že nezvracela, žádné krvácení nic, dýchání je klidné, ale prostě kam ji dám, tam jí za dv…
hajnis 20.01.2012 20:32
hajnis
No tady na akvaristický poradně asi kočce nikdo nepomůže;-) Neměli jste s tou veterinou tak otálet..…
Réza 20.01.2012 20:35
Réza
Zítra budeme volat veterinářov..
hajnis 20.01.2012 21:09
hajnis
ježiši to fakt myslíte vážně?? když napíšeš že má otravu jedem na hlodavce tak je jasné že se má jít…
piki 23.01.2012 02:01
piki
No on tam byl ten problém, že se do dozvěděl/a až, když přijel/a domů z koleje...jinak by asi samozř…
Réza 23.01.2012 15:29
Réza
Hele, starší generace a obzvlášť někde na venku to většinou vidí trochu jinak... vesnická kočka má ž…
Y Draig Goch 23.01.2012 19:15
Y Draig Goch
Což to je fakt...někdy ani mladší generace nejsou ochotný dát za zvíře víc, jak za odčervení a když…
Réza 23.01.2012 19:43
Réza
taky by mně docela zajímalo, jak to dopadlo. poslední
Aurifer 25.01.2012 17:04
Aurifer

Jak asi sežrala? A pokud ano, kolik toho bylo? V případě podezření na otravu něčím na hlodavce je nutné vyhledat pomoc veterináře okamžitě. Většina těch jedů nezabírá hned, může to trvat až několik dní (fungují většinou tak, že obsahují látky působící proti srážlivosti krve) a i kdyby se z toho kočka "vykřesala", bude mít pravděpodobně poškozená játra nebo ledviny.
Čaj s cukrem je relativně dobrý způsob, jak dodat aspoň trochu energie, ale lepší by byl med, rozpuštěný v trošce teplé vody.

No tak pokud to řešíte až po čtyřech dnech...nám když takhle otrávili psa a my to zjistili, okamžitě jsme volali veterináře a ten nám poradil, že máme neprodleně vyvolat zvracení a přiject na veterinu. To bylo po pár hodinách, kdy se na ní začaly projevovat známky otravy. Měla horečku, byla apatická a z nosu jí tekla krev. Veterinář jí potom vypláchl žaludek a napral do ní roztok živočišného uhlí. Další den jí dával tuším vitamin K. Když se to neřeší okamžitě, můžou začít selhávat orgány a tam už často nepomůže ani svěcená voda. Ale to asi záleží, kolik toho sežrala...

Jo, vitamin K je právě na tu srážlivost a játra to odnesou nejvíc, když je to klasický jed na krysy. U toho je problém právě s tím, že začíná fungovat později, aby se to na "ochutnavačích" nepoznalo hned... jo, kanálníci jsou krásná, chytrá a silná zvířata, na ty se musí s fištronem...
Mimochodem, ty dryáky jsou tak silný, že někdy stačí, aby kočka snědla otrávenou myš.

No já přijel dnes domů z kolejí a dozvěděl jsem se to od dědy. Tak se ptám, jestli se máme ještě o něco snažit, nebo jestli pro ni nebude lepší jak jste říkali při poškození orgánů utratit.

A jinak? Kde ji máte? Potřebuje být v teple. Sliní? Má průjem, zvrací, krvácí odněkud - z nosu, konečníku... co oči? Jasné nebo potažené mžurkou? Pokouší se mýt nebo se o sebe starat? Jak dýchá?
Že sama slezla nic neznamená. Naše sešlostí věkem umírající kočka pár hodin před smrtí našla dost síly, aby seskočila z pelechu a šla umřít na záchod do nejzazšího kouta, za zde uskladněné štafle. Podle toho, co vím, většina zvířat dává přednost smrti někde v ústraní.
Každopádně, jestli nepojedete k vetovi, zkuste kočce dávat několikrát denně teplou vodu s medem (ale ne moc), mimo to i čistou vodu, v žádném případě ne mléko (které se u otrav s oblibou doporučuje) a můžete zkusit naředit paštiku/konzervu (nějakou opravdu kvalitní, ne nějaký supermarketový šunt typu Whiskas a nejlépe kotěcí) teplou převařenou vodou na konzistenci, která se dá podat stříkačkou... všeho malé dávky a častěji... v takovém případě je to jako středověké lékařství - Bůh pomáhej, nějak to dopadne. Organismus zcela bez dodávek energie se samozřejmě nemůže bránit ničemu, ani otravě.

Já bych jí zkusila nějak...třeba i násilně podat vělkou dávku živočišnýho uhlí rozpuštěnýho ve vodě. Váže na sebe jedy....ale ovšem jen v tom zažívacím traktu...je to všechno prostě moc pozdě. Vážně nechápu...:x:
Kromě toho našeho otrávenýho psa, tak mě to takhle na jipce dělali taky. Potom, co mi vypumpovali žaludek, tak mi hadičkou postupně nalili do žaludku roztok z vody, živočišnýho uhlí a soli. A musim říct, že to mělo dost rychlej efekt:-D Jenže timhle se dá podchytit svinstvo jen v žaludku, ve střevech...jestli už má zkažený játra a ledviny...tady vám nikdo kočku nezachrání, to prostě musíte okamžitě na veterinu.

U masožravce je živočišný uhlí k dobru tak leda hned po otravě, stejně jako zvracení a navíc ne u všech jedů se doporučuje vyvolat zvracení... samozřejmě, uhlím se už asi nic nezkazí. Horší je, když masožravec 4 dny nic nejí... a samozřejmě, voda.
Teď jsme léčili 3 kočky s kočičí chřipkou - přinesli jsme ji s mindou z útulku. Nejhůř na tom byl kocour, tomu jsme 3 dny cpali pinzetou kousky masa až do krku a stříkačkou dávkovali teplou vodu s medem, protože jinak ležel a hleděl na misku, jako by hodlal umřít... vedle toho bylo aplikování ATB 2x denně třem kočkám procházka růžovým sadem.
A když si vzpomenu, jak nám vet málem zabil žaka podáním ATB a hrobníkovi z lopaty jsme ho sundali jen díky panu doktoru Královi ze ZOO, budiž navždy chválen, a medu - když Bertíček zesílil a domníval se, že každý pokus vnutit mu další dávku probiotik a prebiotik je pokus o vraždu...
Jo, se zvířaty je to někdy docela trápení.

No on tam byl ten problém, že se do dozvěděl/a až, když přijel/a domů z koleje...jinak by asi samozřejmě kočce někdo pomohl ihned...ale i tak to to zbytečný vyptávání na netu zbrzdilo...navíc mi nejde do hlavy, proč s ní někam nezašel děda, když to věděl...to mu to bylo jedno?

Hele, starší generace a obzvlášť někde na venku to většinou vidí trochu jinak... vesnická kočka má životnost tak rok a dost, tak to prostě chodí. Proč platit za doktora, když za chvíli budou zas někde nějaký koťata?
Já říct jen před svým otcem, že jsme do kocoura narvali celý měsíční plat, tak mi řekne, že jsem cvok a utrati by ho stálo nanejvýš pětikilo... asi ano, ušetřili bychom si spoustu nervů a trápění... ale říkat si potom "co kdyby?" kolika let? Dejte pokoj.
Spíš by mě zajímalo, jak to dopadlo.

Zpět do poradny Nahoru