Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Přiotrávená kočka

Zdravím
Asi to sem úplně nepatří, ale co dělat krom toho, když kočka asi sežrala jed na krysy? Krom zavolání veterináře dá se jí podávat nějaká strava? Naše kočka je už asi čtyři dny nic pořádného nejí, jediné co vypije tak čaj s cukrem přes stříkačku.

No já přijel dnes domů z kolejí a dozvěděl jsem se to od dědy. Tak se ptám, jestli se máme ještě o něco snažit, nebo jestli pro ni nebude lepší jak jste říkali při poškození orgánů utratit.

A jinak? Kde ji máte? Potřebuje být v teple. Sliní? Má průjem, zvrací, krvácí odněkud - z nosu, konečníku... co oči? Jasné nebo potažené mžurkou? Pokouší se mýt nebo se o sebe starat? Jak dýchá?
Že sama slezla nic neznamená. Naše sešlostí věkem umírající kočka pár hodin před smrtí našla dost síly, aby seskočila z pelechu a šla umřít na záchod do nejzazšího kouta, za zde uskladněné štafle. Podle toho, co vím, většina zvířat dává přednost smrti někde v ústraní.
Každopádně, jestli nepojedete k vetovi, zkuste kočce dávat několikrát denně teplou vodu s medem (ale ne moc), mimo to i čistou vodu, v žádném případě ne mléko (které se u otrav s oblibou doporučuje) a můžete zkusit naředit paštiku/konzervu (nějakou opravdu kvalitní, ne nějaký supermarketový šunt typu Whiskas a nejlépe kotěcí) teplou převařenou vodou na konzistenci, která se dá podat stříkačkou... všeho malé dávky a častěji... v takovém případě je to jako středověké lékařství - Bůh pomáhej, nějak to dopadne. Organismus zcela bez dodávek energie se samozřejmě nemůže bránit ničemu, ani otravě.

No on tam byl ten problém, že se do dozvěděl/a až, když přijel/a domů z koleje...jinak by asi samozřejmě kočce někdo pomohl ihned...ale i tak to to zbytečný vyptávání na netu zbrzdilo...navíc mi nejde do hlavy, proč s ní někam nezašel děda, když to věděl...to mu to bylo jedno?

Hele, starší generace a obzvlášť někde na venku to většinou vidí trochu jinak... vesnická kočka má životnost tak rok a dost, tak to prostě chodí. Proč platit za doktora, když za chvíli budou zas někde nějaký koťata?
Já říct jen před svým otcem, že jsme do kocoura narvali celý měsíční plat, tak mi řekne, že jsem cvok a utrati by ho stálo nanejvýš pětikilo... asi ano, ušetřili bychom si spoustu nervů a trápění... ale říkat si potom "co kdyby?" kolika let? Dejte pokoj.
Spíš by mě zajímalo, jak to dopadlo.