Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Co s krupičkou

Ahoj lidičky,
prosím o radu co dál s léčenými rybkami.
Léčbu krupičky jsem začala před 14 dny a zvýšením teploty na 30 stupŇů,hodně vzduchováním a solnou lázní.Po 10 dnech léčení se sice dále krupička na ostatní rybky nerozšířila,4 rybky během léčby uhynuly a u dvou krupička zůstala na hretních a ocasních ploutvích.
Pak jsem vodu kompletně vyměnila a nasadila chemii ESha exit,které je již 3 dnem léčím,ale bohužel,žádný pokrok není vidět,že by se krupička ustupovala.
Poradíte mi někdo co dále dělat?Nasat další chemii tím myslím esha 2000 a když už jí nasadím, zase vyměnit kompletně celou nádrž vody?
Předem děkuji za radu

Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Moc akvaristů sem nechodí, více zkušeností s léčbou najdete třeba tady 2223
Evva 21.01.2012 00:20
Evva
Což já to nezavrhuju...a ta králičí kůže je trochu extrém ne?:-D Nicméně malachytka se prodává pořád…
Réza 21.01.2012 13:54
Réza
Vylhaný :?: To už hodně přeháníte. Každej ať si léčí jak uzná za vhodné, když máte dobrou zkušenost…
Evva 21.01.2012 23:11
Evva
Nojo...:-Dtak já už radši mlčim:-D:-D:-D:-D.....nemám pocit, že bych něco přeháněla, mě to tak skute… poslední
Réza 21.01.2012 23:22
Réza

Což já to nezavrhuju...a ta králičí kůže je trochu extrém ne?:-D Nicméně malachytka se prodává pořád a pořád se používá. Kromě toho, že jí používaj "starý a nemoderní" akvaristi (a těm bych možná i důvěřovala), se běžně doporučuje na akva-serverech a to i k poměrně náročným rybám. Jde o to, že ta toxicita je nezabije hned, ale kdyby se v tom koupaly tři měsíce v kuse, tak to by jim asi samozřejmě dobře neudělalo. Jinak je to celkem neškodná záležitost, jako všechny přípravky. Já jsem zkoušela mnoho těhle "zaručených a šertných novinek"...ne, že bych měla na rybách každou chvíli krupičku, ale taky už jsem pomýšlela na jakousi alternativnější léčbu...a mohu říct, že jsem spokojená rozhodně nebyla. Na nějaký okrasný akvárečko je to jistě fajn, ale pokud na tom předraženym a vylhanym preparátu zavisí odchov nečeho, co se zrovna nemnoží, jako gupky, tak rozhodně sahám po tomhle. Neublíží to ani potěru, pokud se to použije s rozumem. Ale mě je to jedno, co si kdo lije do akvárka:-D...já bych asi neměnila. Stará dobrá sůl a malachytka mnohdy dokáže zázraky. Někdy to ani neni potřeba, když se na to přijde brzo a jen se to osolí a zvýší se teplota.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru