Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Cichlida papouščí

Prosím vás, jakou zkušenost máte s Cichlidou papouščí, docela se mi líbí a chtěla bych si ji koupit do akvária. Prosím napište mi kolik na akvárko litrů, jestli je hodně náchylná atd... Předem moc děkuji.

myslíš Apistogramma cacatuoides cichlidka_kakadu alebo tzv. "parrot" cichlidy cichlida_papousci ?

budem optimista, že ide o tu prvú rybku :) ... najlepšie pre ne bude aspoň 100 l akvárium, kde by mohla ísť skupinka 1 samec a 2 samice. Kedysi dávno som ich chvíľu choval, neboli extra náročné (len u mňa nebrali umelé krmivo, žrali iba živé), ale odchov sa mi nepodaril. Môžu byť vzájomne agresívne, najmä samec. Prekvapilo ma, že neboli háklivé na nižšie teploty, dokonca sa pri 22 - 23°C aj neresili...

ak máš záujem o "parroty", tak v tom neporadím...nemám s nimi žiadne skúsenosti, navyše mne sú tie ryby vyslovene odporné, sú to zdegenerované krížence vzdialene príbuzných cichlíd ]:(

Tak 100l akvárium, hooooodně dobrý filtr, často odkalovat dno (klidně co týden), jednoho samce a tři samice to snad snese - docela "chytré" ryby... nám bez problémů žrali Sera cichlidí granule a živé malé cvrčky, semtam i menší žížalu ze zahrady... opravdu ale nadělají, jako každá velká ryba a paradoxně mají rády čistou vodu (která ryba ne)...
Jinak souhlas s tím, že papouši jsou spíš takové "obludky"... :-D
Víc info na www.rybicky.net