Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Agresivní neonka černá

Zdravím všechny,
jsem začátečnice a nevím si rady, mám 60l akva, v něm po "odborné poradě v prodejně " 4 neonky obecné, 2 neonky černé, 2 platy červené, 2 parmičky zlaté a 2 kominíčky, z počátku to bylo ok, rybičky si plavaly po celém akva a byl to fajn pohled, ale posledních 14 dní jedna neonka černá napadá všechny rybičky (podle vzhledu typuji samičku) kromě plat a kominičků, nejvíce je vysazená na parmičky, takže neonky a parmičky jsou celý den zalezlé v jeskyňce nebo pod filtrem a teprve až se zhasne tak se odváží ven, na žrádlo, ale připlavou všechny,nevím jestli nemám ty dvě neonky někomu věnovat, pomůže to vůbec, nebo je problém někde jinde ? Děkuji moc za radu nebo návr řešení.

dík za odpověď,
tak krmivo mám univerzal, občas dám mražené , dno odkaluji každých 14 dní, vodu měním 1 týdně 15 litrů, a topení mám na 24 s termostatem, no zkusím ještě počkat, jinak je zkusím vyměnit za něco co mám, asi to bude tím, že jsou jenom dvě, sice to vypadá na páreček, ale nějak se tam nemůžou domluvit, skladba rybiček není moc dobrá, to už vím, ale dala jsem si poradit - zřejmě pán asi nevěděl o čem je řeč, možná pořídím ještě jeno akva někdy v květnu, ale tak dlouho je nechci stresovat, aby se jich ještě nechytla nějaká nemoc,tak uvidím.

To topení dejte klidně na 26, schubertky jsou sice karasi, ale v teplejší vodě jsou víc akční. Mražené je OK, ale chtělo by to ještě nějaké jednodruhové zelené - flora, spirulina, chlorella - hlavně parmičky a molly to potřebují, jinak hrozí že vám sežerou kytky (pokud máte živé) nebo vyčistí terárium od řas (pokud budou trochu jedlé) a hlavně jim to bude chybět. Neonek je opravdu vždycky potřeba hejno, aspoň 10 - 12 kousků, pak jsou v pohodě.
V prodejně je to těžké, oni chtějí hlavně udělat tržbu... ale semtam narazíte i na slušné prodavače, co mají páru. Ale to spíš sporadicky. Ode mně byste taky míň jak 8 neonek nedostala... :-D Ta kombinace není špatná, jen je všech málo.
Jinak výborný web je www.rybicky.cz - mají to skvěle a přehledně zpracované a hodně informací k potřebám jednotlivých druhů ryb.
Jinak chválím zodpovědný přístup a přeju hodně štěstí a zdraví vám i rybkám.

CBD exceeded my expectations in every way thanks <a href=https://www.cornbreadhemp.com/products/cbd-sleep-gummies>cbd gummy for sleeping</a> . I've struggled with insomnia in the interest years, and after infuriating CBD for the key age, I lastly practised a complete nightfall of relaxing sleep. It was like a arrange had been lifted off the mark my shoulders. The calming effects were merciful after all intellectual, allowing me to roam off logically without feeling punchy the next morning. I also noticed a reduction in my daytime desire, which was an unexpected but receive bonus. The taste was a bit shameless, but nothing intolerable. Comprehensive, CBD has been a game-changer quest of my siesta and solicitude issues, and I'm grateful to have discovered its benefits.