Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem mam na stěně plastového akvaria bílé červíčky. co to je?

Ahojte
Mam na stěně u akvaria(plastaria) u mé bojivnice na stěnách bílé malé pohyblivé max 1mm dlouhé červíčky.
Co to je a proč to tam je?
Plastarium je na 10l a rybka je tam sama je zdaváa nic ji nechybí,ale občas vykakaá uplně bíle hovínko-nevím proč asi ze stravy. Mam tam 2 živé rostlinky a protože rybka nepotřebuje vzduchování tak ho nemám.
Rybu měním kazdý týden a svítím jí.
co to je za bílé potvůrky?a muže to ohrozit rybu?

Eeeeh...tak klid:-D...jsem v pohodě:-D
TAKŽE: abychom si zrekapitulovali, co všechno je špatně, tedy jen z toho, co se dá tady z dotazu vyčíst: 1) Velikost akvárka - minimálně 20litrů, ale mnohem lépe větší, 2) Vhodná strava - kvalitní vločky, střídat několik druhů+ alespoň mražené nitěnky, larvy komárů, dafnie, 3) teplota - 25-27°C, 4) pořídit alespoň dvě samičky.
Je normální, že pokud je nevhodné akvárko, tak se tam množí kde co...

Vypadá to, že se tazatel zaleknul, nebo urazil, jak to tak bývá, když se tu kritizuje:-D Ale jestli si to hodlá přečíst, tak pokud můžu poradit, jakožto milovnice bojovnic, tak pořiďte větší akvárko a hustě ho osázejte rostlinami, aby to simulovalo jejich přirozené prostředí, topení je důležité, betty jsou ve studené vodě velmi náchylné k nemocem, což brzo poznáte, pokud nezměníte podmínky chovu;-) V přírodě betty žijí v zarostlých, teplých a mělkých vodách...představte si třeba takový rýžový políčko...

Milý Andrew...pokud by se jednalo o počítač, auto, nebo sekačku na trávu, tak neřeknu ani pumpička, ale mám dojem, že lidi si strašně často vůbec...ale vůbec neuvědomujou, že tejraj živýho tvora, ač je to jen "blbá rybička"...a proto mám na příspěvky podobného typu vypěstovanou jistou alergii. Ne, kvůli těm pacientům, kteří nejsou schopní použít mozek, aby si uvědomili, co takové zvíře potřebuje k životu, nerozuměj "k přežití", ale kvůli tomu zvířeti samotnému. Na nároz od Mirunky viz. víše odmítám reagovat, protože nehodlám plýtvat časem nad někým, kdo si myslí, že ho vítá rybička a že je spokojená ve 2 litrech. Proč to výrobci prodávají? Na to je triviální odpověď - protože to blbci kupují...Klidně se s Mirunkou vsadim, že jí betťáček moc dlouho nevydrží, protože ve 2 litrech člověk není schopný zajistit tý rybě odpovídající podmínky (které majitelka zjevně nezná a ani si je nezjistila, než si rybu pořídila)...tak hlavně, že betta získala status mazlíčka, jistojistě to vřele ocení...jistě víc, než vhodně zařízený biotop.