Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s odchovem ancistrusu

Zdravim

dlouhodobe se potykam s problemem odchovu ancistrusu.
Pokud jsou ryby ve spolocenske nadrzi, obcasne se vytrou, tezko se ale kontroluje stav mladeze.
Jakmile odchytnu ryby do samostatne nadrze, jsou vystresovane, zalezle, nezerou ...
samostatnou nadrz jsem jim opatril mnoho jeskynema, ukrytama ... dal tam koreny a kytky ... i presto jsou ryby vylekane.

nemate s nima nekdo zkusenosti, co se jim libi, nelibi, nebo jak na ne?
Dekuji za jakekoli postrehy.

DKK

Jakou tam mají teplotu? Nemají tam moc silné světlo? Čim je krmíte? A jinak to je všechno, jen že jsou vylekané? Pod tim si představim, že když člověk přijde k akvárku, tak šílej a triskem se schovávaj? Na tom asi nevidim nic moc zvláštního...a jinak nechcípaj?

Svitim jednou 20W zarivkou, nadrz ma 120 litru.
Krmim tabletama spirulina (SAK) + granulat + salat a okurky ... tento stav se mi stava vzdy kdyz se je pokusim prestehovat do samostatne nadrze.
Maji tam koren, dva kokosaky, jednu instalaterskou trubku a nekolik kamenu s anubiasama.
Filtr s dostatecnym prutokem, teplotu kolem 20-21°C.

Schovany jsou furt, nejenom kdyz prijdu k akvarku, proste nevylezou a nezerou.

Nemuze vadit treba barva dna? nebo ze nemaji pozadi, ze je vsechno kolem svetle barvy?

Tak to teda nevim...myslim si, že je to u malejch ancíků přirozený, že jsou schovaný, pokud můžou, jen nevim, proč nežerou...jestli se třeba neschovávaj před světlem, moji dospělý jsou většinou celej den zalezlý a vylezou teprve, až vypnu zářivky...nemyslim si, že by jim vadilo dno, nebo že nemaj pozadí, já je odchovávám ve flaškách od utopenců a nemám jedinej problém:-D, akorát tam maj jen přirozený světlo kus od okna, takže ne tolik, co od zářivky. Krmim je vařenym žloutkem, mletym špenátem, sušenýma kopřivama, tabletkama...

ja jsem kdysi odchovaval anc. v podobnem akvariu, jen instalaterske trubky jsem mel tri spoutane gumickou a nastojaka, myslim, ze to byly 40mm prumer.
dno bylo hole, a jen pokud jsem mel, dal jsem tam nejaky kvetinac s kytkou, mnozily se bez problemu, vytirali se pravidelne v jedne z tech trubek. vyhoda holeho dna byla, ze jikry byly videt pouhym okem bez nutnosti s trubkami manipulovat