Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s odchovem ancistrusu

Zdravim

dlouhodobe se potykam s problemem odchovu ancistrusu.
Pokud jsou ryby ve spolocenske nadrzi, obcasne se vytrou, tezko se ale kontroluje stav mladeze.
Jakmile odchytnu ryby do samostatne nadrze, jsou vystresovane, zalezle, nezerou ...
samostatnou nadrz jsem jim opatril mnoho jeskynema, ukrytama ... dal tam koreny a kytky ... i presto jsou ryby vylekane.

nemate s nima nekdo zkusenosti, co se jim libi, nelibi, nebo jak na ne?
Dekuji za jakekoli postrehy.

DKK

ja jsem kdysi odchovaval anc. v podobnem akvariu, jen instalaterske trubky jsem mel tri spoutane gumickou a nastojaka, myslim, ze to byly 40mm prumer.
dno bylo hole, a jen pokud jsem mel, dal jsem tam nejaky kvetinac s kytkou, mnozily se bez problemu, vytirali se pravidelne v jedne z tech trubek. vyhoda holeho dna byla, ze jikry byly videt pouhym okem bez nutnosti s trubkami manipulovat