Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rybičky divně kmitají tělem... NEMOC?

Před měsícem jsem si koupila rybičky. Nejdříve bylo všechno v pořádku, ale byla tam jedna rybička a ta byla už od začátku divná...
Ona Plave jako kdyby neunesla své tělo, jakoby jí nestačili její přední ploutve, prostě se vyklá (celým tělem), hodně se snaží plavat nahoru, ale nemůže, hodně kmitá svým ocáskem, ale je pořád u země. Je nejspíš nemocná.
Jenže jí nešlo chytit, díky spoustě úkrytů.
Otec mi říkal, ať to nechám, že je to zbytečné, že jí stejně nechytím, jenže, dneska jsem zjistila, že to mají VŠECHNY RYBIČKY... Totiž jak jsem jí tam chytala, tak to dostaly i ty ostatní...
Vyklají se,opravdu hodně rychle kmitají svými ocásky a celým tělem. Jedna dokonce pořád otvírá tlamu, jako by chtěla něco vyzvracet...
CO MÁM DĚLAT? POTŘEBUJI RYCHLOU POMOC :-( Ještě nechcíply, ale je to hrozné to sledovat. Pomohla by taková modrá vodička (přípravek), která se dává rybičkám, když jsou nemocné? Je možné, že mají ze stran tělíčka nějaké parazity, a snaží se je setřást? Nejsem totiž moc velká odbornice, a tak potřebuji radu od vás. Děkuji

Jen pro informaci:
Mám Tlamovce (modré, žluté, oranžové)
2 Trnovce Bělopruhé
Akvárium s černým pozadím, bílým pískem, lávovými kameny, korálem a pár rostlinami.
Normální filtr, a vše co by tam mělo být- teploměr, správná teplota vody atd.
Krmím je normálně,nepřekrmuji.
Jinak akvárium čistím ob-den, protože je velmi rychle špinavé.
Světlo tam svítí trošku modře.
(zprvu se rybičky bály vyplout a skovávali se (tak 2 týdny), ale teď se nebojí. Jedno mi ale vrtá hlavou, ty rybičky neustále plavou u země (u písku), nikoliv na povrch, jen při krmení. Neplují ani na hladinu, takže prostor akvária je prázdný, zdržují se pouze dole u kamenů a útesu.
Doufám, že tohle s jejich zdravotním stavem nijak nesouvisí.

Koukám, že situace se nemění, ryby se nadále dusí a chcípají, chudáci...
Hrozně moc se mi chce říct "Komu není rady, tomu není pomoci!", ale ty nebohý zvířata se na člověku ničim neprovinily, tak proč mají odnášet něčí neschopnost zjistit si základní informace k chovu toho či onoho?
Až akvárium vychcípá - něco z toho na nevhodné podmínky a zbytek v rámci teritoriálních bojů, hurá do gupek, těch může být v 60l dost. Ovšem můžeme se dočkat dalšího dotazu proč se všechny ty paví očka s barevnými ocásky pořád bijou, víte, my jsme nechtěli ty obyčejný šedivý, tak jsme nakoupili jen barevný... :-/

Když já tomu právě nevěřím, nemyslím si, že mají malý prostor. Mám tušení, že jsou to paraziti, protože se neustále otírají o písek, a třesou se nejspíš proto, že chtějí setřást parazity. Prostě to na nich vidím.
Teď už jich máme jen 8, z toho 2 trnovci, co nikdy nevyplouvají z úkrytů. Nalily jsme tedy do akvária takovou modrou vodičku, co by měla pomoct, ale už je tam den, a ty rybičky se furt klepou a ještě ke všemu "leží břichem na písku"
a jak se dotknu skla, rychle vyplují. Já nevím. Mám akvárium poprvé, a chci ho mít hezké a chci vše dokonalé. A takovéhle případy s nemocema mě děsí- i když jsem si o tom zjišťovala informace. Ale děje se to nejspíš proto, že jsme je už koupily nemocné. Myslela jsem, že to nic není...:-|

Jestli jim chcete aspoň trochu pomoci, denně vyměňte třetinu až polovinu vody za odstátou. A nelejte tam, prosím, už žádné vodičky. Máte poprvé akvárium a nevěříte zkušeným akvaristům, PROČ? A proč sem vlastně píšete, když si stejně pořád melete svou?????....

Já nemám potřebu radit vám kraviny:!: Máte akvárko poprvý a hned víte, co jim je??? Když si tomu nevěříte, tak si tomu nevěřte, vy tejráte ryby! Modrá vodička je proti plísním, to by vám ani na parazity nepomohlo!!! Ale tady je každá rada k ničemu...:x: Fakt lámu nad váma hůl...jestli chcete mít všechno dokonalý, tak si příště, než si pořídíte zvíře, o něm něco přečtěte! Zkuste si v tom blbym googlu najít, jak se vlastně chovaj a i na netu se dozvíte to samý - že do 60 litrů takovýhle ryby nepatřej...i dvě cichlidy by byly moc, tak nemelte, že je jich tam už jen 8! Menší hejno se dá chovat minimálně ve 180 litrech...a to je sakra rozdíl:i:

PARAZITI JSOU VIDĚT! Všechny druhy parazitů jsou vidět...
Máme doma tři okrasná akvária + dvě chovná - akvaristice se věnuju už něco kolem 25 let a představte si - všehovšudy jednou nám pošla celá skupinka neonek, dvacet kusů, hned po nákupu... Měli jsme za ty roky jen 1 výskyt krupičky, okamžitě úspěšně zaléčený a semtam nějaký případ bakteriální vodnatelnosti, okamžitě úspěšně utracený, občas náznak plísně, ihned přeléčený - ale to chce se akváriu věnovat na 100% a celý den. Všímat si ryb, vody, všeho...
V životě by mě nenapadla taková blbost jako pořizovat si rybu a nic o ní nevědět. Vždycky, když jsme přibírali do osazenstva něco nového, strávili jsme několik dní hledáním informací a zjišťováním všech pro a proti - a musím říct, že se člověk učí celý život.
Dokonalé a hezké akvárium je zdravé akvárium - ale toho lze dosáhnout jen za dodržení určitých podmínek. K těm ovšem methylen nebo malachit nijak nepřispějí. Pokud je voda už tak zkažená (a proč by proboha jinak hnědla?), rybám to nedodá, nalejt jim tam chemikálii. Akvárium, kde se válí zbytky jídla po překrmení se bude špinit, akvárium kde jsou ryby s nedokonalým trávením, produkující spousty odpadních látek, se bude zakalovat úměrně tomu, jak je přerybněné (Znáte základní akvaristickou poučku 1l vody na 1 cm ryby? A to je minimální množství...).
Ale co si tady budeme tlouct hubu nadarmo. Všechny weby o chovu cichlid, všechny knihy o chovu cichlid, všude se omílá totéž, čím jsme my, nehodni otevírat svá hloupá ústa, zkoušeli poradit.
Hodně štěstí příště. Není to levná sranda, pořád nakupovat velké ryby, že?