Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Halančíci

Vážení přátelé,před mnoha a mnoha lety jsem se věnoval chovu halančíků,ovšem z rodiných důvodů jsem toho nechal,a dnes bych se rád k jejich chovu vrátil,v okamžiku kdy jsem začal shánět chovné jedince jsem zjistil že tyto ryby už skoro nikdo nechová a když tak roznanitost druhů je minimální.Proto bych Vás rád požádal o tipy kde objevit rody např. Notobranchius,Pterolebias,Cynolebias ale i Aphiosemion nebo Epiplates.Předem děkuji za spolupráci.Anechte si prosím rady typu že nejvíce jich je v pralesích Ituri a poddobně:-).Śalom.

Stanice přírodovědců pod DDM Smíchov má ve skleníkách poměrně slušně se rozrůstající sbírku halančíků. No, dobře, tuším asi 5-7 druhů, nicméně je to asi nejvíc, co jsem kdy pohromadě viděl. Zkus napsat SZ Janě Bulantové, tady na poradně má nick JaBula.

Halančíci se sehnat u nás dají :-)
momentálně mám k dispozici
A.marginatum
A.primigenium
S.cauveti
S.brueningi
F.oeseri
F. gardneri
N.guentheri
N.foerschi
Riv.ornatus
S.reticularus
Kompletní seznam je na mých stránkách davidkilli.blog.cz

Ahoj Gagale, snažil jsem se Tľ kontaktovat přes meil uvedený na davidkilli.
Sháním 4+6 australanú (jsem z Bratislavy a v těchhle vedrech jsem měl po návratu z práce v akvárku leda tak rybí polívku... :-().
Pťíští víkend budu v okolí F-M, byla by šance? (prý jsi někde odtamtud...).

Poprosím mejl na kaga@kaga.cz

Moc díky

Nevim, kde jste ryby shanel, ale osobne nepovazuji za problem uvedene rody ziskat at uz od chovatelu nebo dokonce i z lepsich akvaristik. Netusim odkud jste, ale at uz mate zajem o beznejsi druhy nebo speciality, urcite se vyplati zajit omrknout vystavu halanciku v Praze v botanicke zahrade UK Na slupi.

Všem vám děkuji za rady.Jsem z Ústí nadLabem a tady jsen vážně narazil pouze na Aphysemion australe, a A.gardneri,navíc mi připadá že za těch pár let co jsem je nedělal se ty potvory nějak zmenšili nebo co,ale toho jsem si všiml i u ostatních druhů a nebo jsem na stará kolena povyrostl já.Ovšem vidět ve zverexu samečka rájovce(Macrophodus opercularis)který už měl docela vyvinuté sekundární pohlavní znaky a jeho velikost byla cca5-6cm to byla síla.Já vím že když jsem byl mladší tak bylo lepší počasí,ryby víc braly pivo lépe chutnalo a,rájovci to byli sakra ryby jeden pár jsme dávali vytírat do vany no to ne to jsem přehnal ,ale do dětské vaničky určitě.:-):-)Śalom.

Jsem z Ústí nadLabem a tady jsen vážně narazil pouze na Aphysemion australe, a A.gardneri,

tak clovek nemuze cekat, ze v kazdem meste bude nejaky halancikar s sirsim spektrem druhu. Vzhledem k bydlisti zkus mrknout na nabidku Vivaria Melnik, Robimauze z Rudne u Prahy nebo ZOO Brank v Praze. Daji se tam najit pekne druhy.