
Chřadnutí rostlin
Zdravím, hned k věci. Vlastním akvárium 54l, vnitřní filtr, lehce čeří hladinu. Osvětlení 1x15W. Rostliny Hygrophila Difformis, Echinodorus Schlueteri, Sagittaria Subulata.
I když byl osvětlení slabé, rostliny se rozrůstaly, Hygrophila až k hladině, tak se šířila hnědá řasa.
Provedena montáž druhé zářivky rovněž 15W.
Řasa ustoupila, Hygrophila začala větvit listy, ale zpomalil se růst. Ostatní rostliny rovněž nejevily větši vitalitu. Zkusil jsem tabletové hnojivo Plant Root. Rostliny začly chřadnout. Další věc, co jsem udělal byla asi chyba, přidal jsem tekuté hnojivo PROFLOR. Rostliny začaly uhnívat.
Teplotu jsem udržoval na cca 26°C, Po montáži zářivky se voda zahřívala příliš, nechával jsem pootevřený kryt, vypnul ohřívat a teplota se pohybovala +- 25-28°C.
Kvůli podezření z přehnojení, opadávání listů a částečném úhynu rostlin a jejich kořenové soustavy, jsem rostliny naložil na pár hodin do hypermanganu, celé dno odkalil, vyměnil 1/2 vody a rostliny následně nanovo "přesadil".
Dál už mě nic nenapadá, prosím o rady a zkušenosti.
nejlíp ti rostliny půjdou v obyčejné nádrži hnojené jen rybama, u těchhle hnojiv to akorát přestřelíš a pak to dopadá, tak jak ti to dopadlo...nakládat kytky do hypermanganu bylo zbytečné. Mělo by stačit jenom odkalit dno a vyměnit vodu.
To už jsem udělal, ale nevím jestli to stačí. Další věc je jak správně nakombinovat zářivky. Mám měsíce starou Aqua Glo (bílé světlo). a pak 2 skoro 2 roky staré - Osram Lumilux Plus a jednu obyčejnou (žluté světlo).
A obyčejnou "teplou" podlinku do kuchyně už jsi zkoušel? Dneska je totiž řada výrobků "speciálně pro něco" a přitom pořád nejlépe fungujou ty lautr obyčejné z elektra...
Pravě že když už jsem si koupil drahou akvarijní zářivku tak bych rád věděl, jak je správně zkombinovat. Protože na Osram a na Aqua jsou zcela odlišné informace o spektru, které má vyhovovat rostlinám.
To já si vždycky koupím tu levnou obyčejnou, a OSRÁM si jí sám...