Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rozmnožení řas

Dobrý den,
prosím potřebuju radu.Mám akvárko nijak velké š40,v50 a délka 68 cm cca. kolem 100 litrů a rozmnožily se mi tu řasy,hlavně na lávových kamenech a kmenech a nevím co s tím,jestli existuje nějaký přípravek?Svítím 12 hod. denně od 9 do 9 večer,filtr se nazývá (Fanfilter Fan-2 plus 230V)a teplota vody je 23-24 stupňů.

Děkuji za odpovědi

Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Žabí vlas je svinstvo a boj s ním snad nikdy nekončí. Nechápu ty křišťálová akvária třeba na akvarko… poslední
Jack 17.01.2013 16:14
Jack

Žabí vlas je svinstvo a boj s ním snad nikdy nekončí. Nechápu ty křišťálová akvária třeba na akvarko.cz. Když jsem začínal, měl jsem cca 75l akva a s touhle řasou problémy nebyly. Řekl jsem si, že všude píšou větší akva=jednodušší usatavení rovnováhy, míň práce a pořídil 300l. Aby to bylo jó super, udělal jsem dozadu pozadí z umělýho pískovce. To by člověk neřek, jak ta svině na něm drží. Když mi pozadí poprvé obrostlo, vypadalo nádherně, jako jemná travička, ale i při pravidelném namotávání na špejli se nedařilo tu svini udržet na uzdě.
Prolezl jsem snad všechna fóra, kde se tímhle zabývají a, až na vysoce sofistikované dávkování fosforečnanů, železa a manganu, vyzkoušel snad vše.
- redukce délky osvitu, časté měnění vody
- minimum ryb, hodně rostlin
- jiný typ osvětlení, chemie
- úpravy rychlosti proudění vody,...
Upozorňuju, že mám celé dno osázeno zakořenělou a rostoucí zeleninou.

Až mám občas chuť s tím seknout, akva prolít kyselinou, a znova založit. Teď přiznám dokonce něco, za co mě místní profíci jistě ukamenují a před domem smykem zastaví Srstka s partou nabušených chlapíků:
Loni nastala krize nejvyšší. Po návratu z dovolené bylo akva hnusnou zapáchájící zelenou bažinou. Když jsem vyházel kýbl řas i s většinou obrostlých rostlin, přelovil ryby a celé pozadí, po mírném vysušení přejel plynovým hořákem. Smradu z řas bylo na půl vesnice, ale protože jsem si při tvorbě pískovce dal záležet a nešetřil, vše vydrželo. Odrbal jsem saze, doplnil zeleninu, vyměnil vodu a po dvou dnech instaloval ryby. Kupodivu všechno přežilo. Od té doby tak 1 za 2 měsíce při výměně vody přelíznu pozadí hořákem a jakž takž se daří tu mrchu držet na uzdě, ale cítím, že takhle by se to asi nemělo. (úhyny nemám, asi si už chuděrky zvykly)

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru