Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem akvárko\terárko

Dobrý den,
chtěla bych si koupit chameleona ale k tomu samozřejmě potřebuji terárium..a na to se bych se chtěla zeptat.
Mám doma staré akvárium ve velmi dobrém stavu, jenomže jsem psala pánovi z tera obchodu a on mi napsal že to není dobrý nápad a že to nebude dělat dobrotu.. a tak se vás chci zeptat jestli by bylo možné předělat akvárium tak aby bylo možně v něm mít chameleona. Protože mám známého který má také předělané staré akvárium jako terárko a chamíkovi tam je velmi pohodlně..A tak bych se vás moc chtěla zeptat na váš názor! :-)
rozměry akvária:
hloubka je 35cm délka je 70cm a šířka také CCA 35cm..:) klidně navrhněte změny ale tloušťka skla je CCA 0,5cm...navrhněte kde by mohlo být větrání apod..:) děkuji moc!

Otázka patří spíš na teraporadnu... :-)
Nicméně, přestavba akvária na terárium je možná, ale asi zbytečně komplikovaná. Za prvé, terárko pro chamíka je lepší mít orientované na výšku. Pak je tedy potřeba na nyní vrchní, budoucí přední, stranu přidělat dveře. Takže kus skla a panty. Pode dveřmi větrací mřížka. Celou nyní boční, budoucí vrchní, část sundat a místo ní větrací mřížka. Pak dost světel, dost větví a spánembohem. Pokud si troufáte na práci se silikonem, sklem a něčím na větrání, zkuste to.
Jaký druh chameleona by to měl být? Obvykle se jako vhodná velikost ubikace udává 50x100x5(šířkaxvýškaxhloubka)...
Víc informací, viz
http://tera.poradna.net/q/view/50666-jak-predelat- akvarium-na-terarium
http://tera.poradna.net/q/view/220728-chameleon-je mensky-uplne-zaklady
calyptratus.htm
http://tera.poradna.net/q/view/202755-cim-mam-pril epit-panty-na-sklo
http://tera.poradna.net/q/view/231360-terarium-nov e-vetsi-plany

Bude jemenský....ale já ho chci mít v teráriu jen na noc..:) jinak bude na větvi nebo gazniži..samozřejmě se bude muset vše přizpůsobit(teplo, světlo..) ale tohle mi prosím nevymlouvejte, mám jistého známého který má taky chamíka jemenského celodenně na garniži a chamík je absolutně nadšený..:)

mám jistého známého který má taky chamíka jemenského celodenně na garniži a chamík je absolutně nadšený..:)

Ten musí být tak absolutně nadšený, že mu musí být vidět až do krku jak se směje. A určitě i tleská pacičkama a kňučí blahem... :-D
To jeden můj známý má známého, jehož známý chová rybičku v akváriu. Vždycky když se koupe, bere si jí sebou do vany. Nevěřila bys, jak se rybka tím neuvěřitelným štěstím obrací bříškem vzhůru, a radostí vyskakuje nad hladinu, až koupelová pěna stříká...