Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem LED osvětlení

Dobrý večer, budu si zařizovat akvárium s rybami Jižní Ameriky, co nejvíce se podobající přírodnímu(samozřejmě v mezích) řešim osvětlení z led pásků. AQ bude mít rozměry 120 délka, 70 výška a 40 hloubka. Rostlin tam moc nebude mam v plánu tak 2-3 solitérní Echináče a nejaké plavoucí. Bude zde dost dřeva takže voda bude zbarvena. Mam použít Jeden pásek nebo 2? po celé délce. Ještě se zeptám na noční modré osvětlení jak by měl být pásek dlouhý aby nerušil ryby(umístění nejspíše uprostřed)?
Mam jestě akvárium o rozměrech 80délka, 35 hloubka, 40výška. Zde se chystám ponechat jen asijské ryby, zde bude voda průzračná, akvárium zarostlejší asi nějaké kryptokoriny a valisnérky. Bude stačit 1 pásek či 2? Rovněž jak velké má být noční světýlko na občasné pozorování. Děkuji

Zdravím,
mám akva 190x50x60 (dxšxv). Chtěl jsem se také zbavit 8 kousků T5 trubic a nahradit je páskama.
Naštěstí jsem našel člověka, který byl ochoten mi různé pásky půjčovat a já mohl vše před objednáním vyzkoušet. Nejdříve jsem zkoušel takové ty obyčejné, to bylo o ničem, potom ty tzv. supersvítivé - také slabota. Nakonec jsem se dostal až k nějakým profi, který se dokonce vyrábí ve vodotěsných průhledných trubicích. Cena je zhruba 500,-/m. Až tyhle ve třech řadách se přibližovali mému požadavku. Řekl bych, že dva pásky nahradí tak jednu T5 zářivku. Výhoda pásku je, že se dají rozložit, tzn. světlo není z jednoho místa (trubice), ale z více míst. Světlo v akva je jemnější a oku určitě lepší. Nakonec jsem se rozhodl na mou šířku akva (50 cm) použít 3 řady těchto profi LED pásků a jednu kytkovou T5 (Plant Grow od Aqua Medic). Ledky bych měl dostat příští týden, tak potom můžu i nafotit.
Osobně si myslím, že 70 cm sloupec zabarvené vody neprosvítí ani 3 pásky, je to už celkem hloubka, ale záleží také jaké světlo u dna očekáváte. Tma tam určitě nebude, ale na kytky to bude málo. Nedoporučuji kupovat tzv. voděodolné pásky zalité v silikonu. Do akva se nehodí a silikon se postupně zkroutí. Navíc to není vodotěsné! Lepší jsou vodotěsné trubice. Je to trochu speciálka, ale vyrábí se.
Noční modré osvětlení řeším dvěma páskama o délce cca. 30 cm, každý v jedné polovině akva. Dělají mi dva pěkné kužele. V akva jsou tak v noci osvětlenější místa (kde se drží hlavně neonky - ty vždy naplavou pod lampu a to je opravdu paráda) a pak tmavá místa (tam se drží sumci a terčovci).
m.