Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem prosim o zakladni info pro zalozeni akvaria

moc prosim o zakladni info pro zalozeni akvaria.Mam 54 l akvarium uz je napustene vodou asi tak 3 dny dno mam pisek a jemny sterk ,potrebovala bych poradit jake rostlinky a kolik ks zasadit a jake jsou vhodne rybky,teplota vody je 25-26 st .Moc se mi libi skalary i zavojnatky poradte prosim kolik jich mohu koupit atd .Voda je uz osetrena pripravkem aquasafe ,dekuji za brzkou odpoved
Změna předmětu, původně: Dobry den (Kurt)

Pokiaľ sa dá, skúste si zistiť približné chemické vlastnosti vody, ktorú používate... stačí orientačne, ako je voda "tvrdá" a podľa toho skúste vybrať rastliny

Pre začiatok je dobré dať len 1-2 druhy rastlín ale vo väčšom množstve

Pri výbere rybiek si dávajte pozor, aby boli ryby v dobrej kondícii - vyvarujte sa takým s prepadnutým úzkym bruchom, stiahnutými plutvami, kývavo sa pohybujúcimi na jednom mieste,...

Už vyššie bola odporúčaná tetra čierna - je to pekná rybka a vhodná aj preto, že tvarom trochu pripomína skalára. Za mladi sa rada zdržuje v húfiku, ale v dospelosti už húf spravidla nefunguje. Treba rátať s tým, že si môže pochutnávať na niektorých rastlinách. Na krmivo je nenáročná, v dospelosti je dosť dravá, u mňa lovili aj muchy z hladiny :)

Ak sa vám páčia aj závojnatky, môžte skúsiť parmičku nádhernú (Puntius conchonius) - dá sa zohnať aj závojová /dlhoplutvá forma, ktorá pripomína závojnatého karasa, ale je menšia a pre 50-litrové akvárium určite vhodnejšia. Prežije takmer všetko, na krmivo je takisto nenáročná, skôr u nej treba dávať pozor, aby sa neprežierala...