Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pancéřníčci

Koupila jsem si 5 pancéřníčků skvrnitýhc a chci se zeptat jak se u nich pozná pohlaví vím že samečci mají špičatějí ploutve ale mě to podle toho nejde poznat ...přijdou mi všichni stejní...:( není nějaký jiný způsob??
Děkuji

loading...

Veľkosť je aká? U moc malých kusov pohlavie v podstate neurčíš, je to viditeľné až keď majú aspoň cca 4 cm, ideálne ešte viac. Samice sú robustnejšie, majú plnšie bruchá (širšie boky pri pohľade zhora alebo odspodu). Samci sú tenší, chrbtová plutva je vyššia a špicatejšia.

Ak sú z jednej várky rýb, tak len podľa veľkosti by som tipoval že malí budú samci a veľké samice. Ale je to špekulatívne, pomohla by fotka. Len podľa opisu sa spoľahlivo pohlavie nedozvieš.

articles
narýchlo som zagooglil... nie je tam síce Corydoras paleatus, ale pohlavné rozdiely sú obdobné. Telo samca pri pohľade zhora nie je zhrubnuté v brušnej partii, takže najširšia časť tela je hlava resp. prsná oblasť. Brušná partia tela samice až po koniec chrbtovej plutvy je približne rovnako hrubá ako hlava, resp. u ikernačiek je niekedy ešte o čosi širšia.

www.catfish.cz
v čeľadi Callichthyidae nájdeš aj obrázok pohlavných rozdielov Corydorasov