Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zakládání nového akvárka

Dámy a pánové,
budu vám moc vděčná za radu. Mám v plánu rozjíždět akvárko o rozměrech 90x35x50. Naskytla se mi otázka - FILTR! Myslíte, že by byl vhodnější vnější?
Celkově by mě zajímalo, jaké vysypání dna by bylo podle vás dobré? kytičky plánuju dát do hliněných květináčků a zapustit do štěrku. Co se týče dekorace - jak velký kořen by bylo nejlepší zvolit?
Našla jsem také zalíbení ve vzduchovacích kamíncích. Samozřejmě ne ty kýče ve tvaru mořských hvězdic, ale klasické kuličky. Jen mě celkem mate počet výstupů(hadiček) ze vzduch. motorku?
No a ten nejtvrdší oříšek. Ve svých ,,rybích zásobárnách" - jiných akvárkách- mám možnost výběru z těchto ryb: Skaláry, závojnatky, parmičky zlaté a tetry měděnné. Zajímalo by mě, zda by z těchto mých ,,miláčků" mohla vzniknout hezká kombinace? Samozřejmě přemýšlím o dokoupení dalších rybek. Celkem mě zaujaly neonky červené.
Do tohoto akvárka bych chtěla přesunout hlavně ty 2 skaláry. Vím, že se jim daří ve větším počtu - 4, ale nevím, zda dokuopovat další, když bych chtěla akvárium trošku pestré.

Dofám, že nebudu ukamenována :-D předem děkuji, za vaše odpovědi:-)

Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Ty tetry měděné a neonky jsou docela dobrá volba. Skaláry by to ve čtyřech ve 155l zřejmě zvládly, a…
Y Draig Goch 23.01.2013 10:32
Y Draig Goch
I Vám děkuji za rady :) Já nevím setkala jsem se i s fóry, kde mě málem ukamenovali za to, že jsem s… poslední
Denitek 24.01.2013 09:42
Denitek

Ty tetry měděné a neonky jsou docela dobrá volba. Skaláry by to ve čtyřech ve 155l zřejmě zvládly, ale když přidáte menší kusy k větším, mohly by se trochu uzurpovat...
Co se týče rostlin, když dáte dolů jemnější substrát a na něj klasický říční, třeba i větší průměr, rostliny zakoření i tak.
Kořen uměrný velikosti akvária, jak už bylo řečeno, s oblibou se na něm dělá řasa. Mně osobně do určité míry řasa v akváriu nevadí a ryby ji udržují v mezích, tady jde jen o váš pocit z toho.
Co se týče vzduchování, vyrábějí se i rozdvojky, stojí to pár korun, kdybyste chtěla mít vzduchování na více místech. Myslím ale, že by stačil klasický vzduchovací "kámen" ve tvaru delšího kvádru, nemusí to být malá kulička. Zamaskovat jde kořenem nebo rostlinami.
Proč by vás měl, při všech bozích, někdo kamenovat za to, že chcete, aby se vaše ryby měly dobře? To je jen chvályhodné. :-)

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru