Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem jaký filtr do akvária 100L

Dobrý den dnes žena domů dotáhla 100L akvárium a filtr je molitanový a hlučí jako prase. Mohl by mi někdo poradit jaký filtr do akvária koupit abych nemusel akvárium často čistit a abych slyšel při chodu filtru i TV. Zběžně jsem se koukal a líbil jse mi Aquael Fan 3 plus, nebo Eheim Pick-Up 2012. Podotýkám filtr tak do max. 600 kč víc nejsem ochoten dát a rád bych aby byli dostupné náplně do toho filtru. Děkuji za Vaší odpověd
pepa

Doporučuju filtr nadimenzovat nad běžně udávanou kapacitu, člověk musí počítat s tím že se filtr bude zanášet, to ale záleží nakonec na osazenstvu akvária. Předpokládám že chápete, že s jednou rybou se filtr bude zanášet pomaleji než s dvacetui rybama :))
Ono asi nemá moc smysl přemýšlet přímo nad výrobcem, protože dneska jsou filtrace všeobecně srovnatelné, a většinou se liší pouze použitím filtračního média. Mám dobré zkušenosti i s polským Atmanem, je celkem spolehlivý a ani není příliš hlučný. Co se týká eheimu ... tam se pár lidí schoduje na tom že to je zbytečný přepich, je to jako když si koupíte mercedes mezi tipy filtracemi, ale je to určitá záruka v poměru vysoké ceny za spolehlivost a tichost.

já používám Eheim biopower, dá se celkem dobře štelovat průtok, délka filtru nastavit podle výšky akvária, tzn. snížit počet filtračního media. Po třech letech provozu jsem s ním neměl jedinný problém a hlučný taktéž není. Cena je ale asi trochu výše než je vaše představa.
http://www.levnaakvaristika.cz/eheim-2413-biopower -240/2499

přeju šťastnou ruku při výběru.

Eheim Pick Up 2012 máme u závojnatek, 2 kusy ve 100l. Zaprasí ho za týden, maximálně 10 dní... výhodou je, že se fakt dobře čistí, rychle a snadno. Jestli hučí nevím, nedovedu to posoudit, máme v pokoji akvária 3 a když to jede všechno, 3x filtr a 2x vzduchování... :-D Většinou dělá větší rámus, když je vyčištěný, jako všechny filtry.
Co je v akváriu za ryby?

Zdravím.
Já mám filtr FLUVAL 204 a jsem s ním moc spokojená, voda čisťounká a hlučnost i se vzduchováním je dobrá-nemůžu si stěžovat.

Chtěla bych se ale zeptat Vás (Y Draig Goch) - protože vidím, že máte také závojnatky, jak se snesou s ostatními rybami. Měla jsem dosud paví očka a neonky, plus teda ještě přísavného sumečka a dva šnečky. Dosud vše v pořádku, jak neonky, paví očka, tak i závojnatky moc hodné a mírumilovné rybičky. Závojnatky jsem chovala už před několika lety. Před cca týdnem jsem opět neodolala a pořídila si dvě závojnatky. Všechny rybky byly dosud v pohodě, skvěle spolu vycházely a od dnešního dne jsem si všimla, že 3 samci oranžoví pavých oček zobou do závojnatek, ta jedna se jich bojí a raději se začala schovávat za skalku dole u dna. Když jsem zkusila ty tři samečky na chvíli izolovat v síťce u hladiny akvária, závojnatka ihned čile vyrazila do terénu akvária a je opět spokojená. Když je zas pustím, situace se opakuje. Jak to mám prosím řešit? Je snad závojnatkám lépe samotným? Nebo stačí jen dát pryč ty tři samce? Mám možnost je dát do jiného akvária, takže není problém, rozhodně nenechám stresovat moje obrovské oranžové poklady s nádhernými závoji.
Na těchto stránkách jsem dnes poprvé a četla jsem (již starou) diskuzi o paní, která si dvě závojnatky pořídila do skleněné koule a pak se ještě rozčilovala, proč jí všichni nadávají za tohle.... nechápala jsem, jak někdo může být tak....b nezodpovědný a dát to do takové mučírny jako je koule, ale i já se setkala v prodejně akvaristiky s podobnou slečnou prodávající, která mi říkala totéž, že jsou nenáročné a mohou být i ve skleněné kouli. Ihned jsem si o slečně udělala obrázek, že tomu asi rozumí jako koza žraní a neměla by tam vůbec prodávat, spíše by měla zvolit...třeba prodej jízdních kol. Zatím mám akvárium 60-ti litrové, odkaluji dno po cca 5-6 dnech a plánuji koupi větší nádrže. Na internetu jsem se dočetla, že závojnatky potřebují tak 10-15 l/na jednu závojnatku - je to pravdivé?? Co prosím ještě říkáte krmení závojnatek mraženými patentkami, nitěnkami,apod.? Mám v plánu to jít koupit, ale bojím se nějakých nemocí, které si tím můžu do akvária zavléct, četla jsem příběh jedné paní, která tak přišla o celé akvárium :-( prý rybky tak chytly pijavice, což jsem nikdy neslyšela, ale může se tím zavléci i něco jiného. Doporučujete to tedy, nebo mám zůstat raději u nitěnek sušených, vločkového krmiva a špenátu? Nebo existuje něco jako prevence proti případnému zanesení nemoci z krmiva nějaký prostředek? Používáte něco? Na závěr bych se chtěla zeptat, jak jim mám podávat hlávkový salát-nasekat na kosíčky? :-) Tak to bylo vyčerpávající, díky moc za rady, postřehy, zkušenosti....!!!!