Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zranená samička

Dobrý deň!

Poprosila by som všetkých oveľa skúsenejších odo mňa o vzácnu radu.

V 1O litrovom akvarku mám samca bojovnice a taktiež dve samičky /ktoré som nedávno dokúpila/.
Jedná sa o jednu zo samičiek, ktorá má obhrýzené plutvičky a taktiež jemne zošúchané šupiny. Tá druhá je na tom lepšie má iba troška poobkúsané plutvy. Ako mi radili vo zverimexe samičky majú veľký úkryt pred samcom (množstvo väčších mušlí či okrasné rastlinky).
Neviem či to spôsobuje samec alebo či si to samičky robia navzájom kedže samcovi nič nieje.
Dnes som tú zranenejšiu samičku dala od tých dvoch preč a budem pozorovať či sa niečo stane aj tej druhej..

Rada by som bola keby ste mi poradili čo s nimi mám urobiť alebo v kom je ten problém. Nerada by som o nejakú prišla.
Za každé riešenie budem vďačná!
Vešmi pekne Ďakujem!

Ďakujem Vám všetkým za užitočné rady!
Určite ich nebudem mučiť v malom akvarku! A dokúpim niečo väčšie!
V mojom akvaárium nemám žiadnu techniku a ani filter, no mením vodu každý týždeň ako som bola oboznámená!
K tej technike.. Okrem filtru, na ktorý som sa samozrejme pýtala pri kúpe, mi povedali, že do tak malého akvarka nemajú filtre.. A ani som nebola oboznámená s tým čo by do tej techniky ešte zapadalo.

Určite som sa z mojej chyby poučila a nenechám ich na pospas malému akváriu!
Ďakujem.