Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zavojnatky v jezirku

Dobry den
Chci se zeptat jaky je názor na chování Zavojnatek ve venkovních jezirkach.
Mam 150 l jezírko s roslinama,cirkoulaci 3700l/h,filtrací k tomu odpovídající
a jednoho karaska

Zalezi na hloubce. Ja mam ve 150l jezirka zavoje dva, ale jezirko je indoor. Soused ma karasi + zavoje venku(1500l, hloubka pouze 60cm), celorocne, ryby mu spis pribejvaj i kdyz zima si obvykle nejakou dan vybere.
V zasade, pokud clovek nema nejaky extra preslechteny zavoje a ma je tam od jara, a pokud jezirko v zime komplet nepromeza, tak s tim nebude problem.

ak príde tuhá zima, hento ti premrzne komplet, aj keby si to zakopal, obložil polystyrénom alebo neviem čím... možno by sa to dalo nejako vyhrievať, ale žralo by to spústu energie a aj tak by to nemuselo pomôcť

na tvojom mieste by som si zaopatril väčšie akvárium a pred zimou ryby vylovil do neho, umiestnil ho v nevyhrievanej miestnosti (T cca 5 - 15°C) a prezimoval ich tak

resp. celé jazierko by som presunul niekam do sklepa alebo zimnej záhrady :-)

Koukam, stejny jezirko...
akva.poradna.net
No, tohle venku nepujde. Bud ryby zimovat ve sklepe v nejakej nadrzi - mohl by docela fungovat nejakej maltovnik, nebo jim topit na nejakejch 5-10 stupnu, coz nebude levny a nebo poridit neco malinko hlubsiho a zakopat to.
EDIT: Ta filtrace mi prijde docela prepalena, na tohle staci min nez pulka. me to jede s 600l/h v cajku.

Mockrát děkuju za rady
Bohužel ho zakopat nemůžu stojí na plastovem trávníku na terase.
O zateplení polistirenem jsem uvažoval a asi nějaké to vyhrivani . To by mohlo pomocí ?
Doporucite nějaké stránky ?
Filtrace je přehnaná ale byla docela lacino . Za1000,- i s cerpadlem