Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zavojnatky v jezirku

Dobry den
Chci se zeptat jaky je názor na chování Zavojnatek ve venkovních jezirkach.
Mam 150 l jezírko s roslinama,cirkoulaci 3700l/h,filtrací k tomu odpovídající
a jednoho karaska

Zalezi na hloubce. Ja mam ve 150l jezirka zavoje dva, ale jezirko je indoor. Soused ma karasi + zavoje venku(1500l, hloubka pouze 60cm), celorocne, ryby mu spis pribejvaj i kdyz zima si obvykle nejakou dan vybere.
V zasade, pokud clovek nema nejaky extra preslechteny zavoje a ma je tam od jara, a pokud jezirko v zime komplet nepromeza, tak s tim nebude problem.

Koukam, stejny jezirko...
akva.poradna.net
No, tohle venku nepujde. Bud ryby zimovat ve sklepe v nejakej nadrzi - mohl by docela fungovat nejakej maltovnik, nebo jim topit na nejakejch 5-10 stupnu, coz nebude levny a nebo poridit neco malinko hlubsiho a zakopat to.
EDIT: Ta filtrace mi prijde docela prepalena, na tohle staci min nez pulka. me to jede s 600l/h v cajku.

Mockrát děkuju za rady
Bohužel ho zakopat nemůžu stojí na plastovem trávníku na terase.
O zateplení polistirenem jsem uvažoval a asi nějaké to vyhrivani . To by mohlo pomocí ?
Doporucite nějaké stránky ?
Filtrace je přehnaná ale byla docela lacino . Za1000,- i s cerpadlem