Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Paví očko - samec

Dobrý den,

mám 30 litrové akva, v něm 10 neonek obecných. Chtěl bych k nim pořídit ještě paví očka. Na netu jsem se dočetl, že je třeba 1 samce a 3-4 samice, ale nevím, jestli by pak už nebylo přerybněno. Pokud bych k neonkám koupil jenom samce, nebude se mi pak s neonkama prát? O kombinaci mezi samcem pavího očka a neonkama jsem na netu nikde nenašel článek, který by mi poradil, proto se obracím na vás, zkušenější chovatele. Díky za rady. Míra

V první řadě dej pryč neonky. 30 litrů je pro ně málo:!: Neonka je hejnová ryba, vyžadující dostatek prostoru, což třicet litrů není ani zdaleka. Místo nich si pořiďte ty paví očka - je dobré koupit ke každému samci alespoň dvě tři samice. Kombinace neonek a živorodek je bezproblémová, ale jak jsem psala, neonky ve 30 litrech tak leda umučíte...dokážou v tom fungovat sice i poměrně dlouhodobě, ale nadšené z toho rozhodně nebudou. Jako životní minimum pro ně vidím tak 60 litrů.

Jeden samec pavího očka bude zcela jistě radostí bez sebe. Většina malých ryb funguje v hejnech... může se stát něco vtipného, jako to, že máme stoletou tetru černou, která si myslí, že je parmička pruhovaná, protože je tak měli ve zverimexu a omylem nám ji přilovili místo jedné parmičky - drží se hejna, hejno ji nechává být a nikdo nic neřeší... ale základem je vždycky hejno. Takže buď hezké malé akvárium s tmavým pískem a pozadím a dostatkem rostlin pro neonky nebo akvárium s pavími očky...
Taky jsme chtěli mít víc druhů ryb... tak máme tři akvária. ;-)