Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Paví očko - samec

Dobrý den,

mám 30 litrové akva, v něm 10 neonek obecných. Chtěl bych k nim pořídit ještě paví očka. Na netu jsem se dočetl, že je třeba 1 samce a 3-4 samice, ale nevím, jestli by pak už nebylo přerybněno. Pokud bych k neonkám koupil jenom samce, nebude se mi pak s neonkama prát? O kombinaci mezi samcem pavího očka a neonkama jsem na netu nikde nenašel článek, který by mi poradil, proto se obracím na vás, zkušenější chovatele. Díky za rady. Míra

Jeden samec pavího očka bude zcela jistě radostí bez sebe. Většina malých ryb funguje v hejnech... může se stát něco vtipného, jako to, že máme stoletou tetru černou, která si myslí, že je parmička pruhovaná, protože je tak měli ve zverimexu a omylem nám ji přilovili místo jedné parmičky - drží se hejna, hejno ji nechává být a nikdo nic neřeší... ale základem je vždycky hejno. Takže buď hezké malé akvárium s tmavým pískem a pozadím a dostatkem rostlin pro neonky nebo akvárium s pavími očky...
Taky jsme chtěli mít víc druhů ryb... tak máme tři akvária. ;-)