Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem bezhlučný filtr do 20 l akvaria

Dobrý den,
prosím, poraďte se o zkušenosti, jaký máte filtr a vzduchování v 20 l akvariu. Akvarium je v ložnici, tedy potřebuji, aby vše bylo bezhlučné - tj. motorek, ani voda vytékající z filtru, vzduch, bublinky, nasávání vzduchu, vše bez hluku.
Jakým způsobem máte zajištěno vzduchování?
Výstup z filtru máte u dna, nebo u hladiny - hladina se čeří?
Jak často filtr čistíte - za jak dlouho je zanesený tak, že se jeho funkčnost snižuje?
Děkuji Adéla
PS: větší akvarium nemám kam dát.

Budete-li mít akvárium v ložnici, tak logicky musíte počítat s tím že tam hluk bude ikdyž snížíte dB na minimum ...
bezhlučný filtr neexistuje ... ale jednou výhodou je, že zvuk filtrace vás po několika dnech bude spíše uspávat než budit.
okysličování vody můžete zajistit tím že výstup filtru dáte nad hladinu, ale zas musíte počítat stím že to bude šplouchat. Mj. výstup filtru se převážně dává nad hladinu nebo těsně pod ní.
Filtrace se čistí podle potřeby, žádný časový limit na to neexistuje ... čím více ryb v akváriu, tím více odpadu směřujícího do filtru, časté čištění filtru ale zase může likvidovat užitečné bakterie v něm usídlené.

já do akvárija o 12l používám něco podobného jako je toto:
http://www.mamejeradi.cz/elektricke-filtry-pro-akv aria/80708-akvarijni-filtr-vnitni-mini-new-5906877 015626.html

tak ne ... všem a hlavně vám se omlouvám za své tvrzení ...

dostalo se mi informace, která mě trochu zarazila, a ač se považuji za zkušeného akvaristu, tak jsem zděšen tím jak jsem "hloupý", lépe řečeno neznalý.

Základní chybou je doměnka že filtr má prokysličovat vodu. Kyslík je v akváriu samozřejmě nezbytný, dobře rostoucí rostliny jej ale mají vyprodukovat dostatek. Při nadbytku O2 je z vody vypuzen CO2 a živiny jsou oxidovány do forem pro rostliny nepřístupné. Tím se vytváří podmínky pro růst řas.
Proto by optimální filtr měl být výpustěn pod hladinou vody a výkon filtr by měl být optimalizován na zhruba objem nádrže.

U mě tato neznalost nehraje fakticky žádnou roli, protože převážně chovám tlamovce a v akváriu nemám nic kromě anubiasu, a tak se tímto odmlčuji od veškerých rad o filtracích :) a ještě jednou se omlouvám ...