Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem je spatne na dno dat jen 1cm kaminky

dobry den bcera jsem chtela neco na dno akvaria a pan mi prodal kaminky cca +-1cm nektere i skoro 1,5. zasadila jsem do toho roatlinky a zitra jdu pro rybky. ale napadlo me ze se dava i pisek na dno nebo ty kaminky vidivam mnohem drobnejsi. budu to muset predelavat? chci pavi ocka a akva ma 20 l. dekuji

Nebojte se.Rostliny vetsinou stejne nevydrzi,ani kdyby jste jim zpivala ukolebavky,ale pavi ocka by v tomto prostredi mala v pohode prezit.Jen si nekupujte vic jak dva pary.Casem seVam rozmnozi a mladata se v hrubem substratu budou mit kde schovat.Dospele rybky si pak dle velikosti akvarka sami zreguluji jejich pocet.Jen bych doporucil kout rybky od nejakeho zkuseneho chovatele.Preju hodne zdaru.

Nebojte se.Rostliny vetsinou stejne nevydrzi

Možná děláte něco špatně...mě rostliny drží v pořádku a ještě se rozrůstají, že je musím protrhávat. Jen to prostě asi chce vědět, jak to má dotyčná rostlina se světlem, živinami atd (a nebo si pořídit "blbuvzdorný" druh)...a podle toho zařídit podmínky v akváriu a vybrat substrát a světla...respektive spíš naopak, podle toho, jaké mám v akvárku podmínky volím vhodné kombinace druhů kytek.
Je i spoustu knížek (a moc hezkých) čistě o akvarijích rostlinách...

Rosliny zakoupene v akvaristice velmi casto pochazeji z velkopestiren,kde vyrustaji jen v chemickych zalivkach.S vodou se prvne setkaji az na prodejne a proto se vetsina(nerikam vsechny)tak spatne uchyti.Vetsi jistota je poridit si rostliny od nekoho znemeho,ktery ma jiz zabehnute akvarium.

Ono hlavně záleží odkud akvaristiky rostlinky berou...my jsme nedávno změnili dodavatele a jsme nad míru spokojeni. Rostlinky dodávají již zakořeněné a proto dlouho vydrží. Klidně i dva měsíce v kelímkách což jiné nevydrželi ani čtrnáct dní. Ano jsou dražší, ale je lépe si za kvalitu zaplatit, než dokola kupovat zkomírající zeleň.