Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Bakteriální rozpad ploutví?

Dobrý den,
Mám samce bojovnice pestré v 60l akvárku s pár samicemi a ballon mallama. Jeden den jsem si všimla, že má kousek jedné z prsních plotví (takové ty dvě dlouhé ploutve na břiše) červený. Asi týden se nic nedělo a dnes je krmím a má asi tak třičtvrtě pryč. Skoro to vypadá, že má jen jednu. Prosím poraďte mám ho nejradši. Nechci aby se mu něco stalo. Možná to může být rozpad ploutví ( bollon molly jsou strašný prasata), ale jiných přiznaků jsem si nevšimla. Molly ho nenapadají naopak se mu spíš vyhýbají.

Dobry vecer.Prestoze neni jasne o jakou nemoc jde,bude nejlepsi,kdyz postizenou rybku oddelite do samostatne nadrze a budete ji pozorovat,jestli nema jeste dalsi priznaky(napadne zhubnuti,vyklenuty hrbet nebo propadle bricho).Pak by se mohlo jednat o bakterialni pricinu a tam je sance na vyleceni temer nulova.

Jak dlouho máte ty ryby? Já že teď je problém z rybami z dovozu- mám známého co má péstírnu a dovezl ryby z bakterií která napadá ploutve a žábry a parazituje pod kůží, problém je, že včera jsem to viděla i ve 2 zverimexech v Praze takže to bude asi teď problém všude. I když pokud už je to týden, tak už by se to projevilo