Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zelená řasa v akváriu

Zdravím, potřebovala bych poradit co se zelenou řasou v akváriu. Mám 96l a v něm 2 cca 10 cm velké axolotly. Krmím zásadně z pinzety, takže krmivo se nikde neválí. Pravidelně odkaluji dno, týdně vyměním tak 1/3 vody. Kvůli řasám jsem akva už i předělala. Dno je bez substrátu, pouze pár kusů břidlice jako úkryt. Z rostlin 1x kladofora a nějaký ten vznášející se růžkatec. Filtr jsem měla, účinek žádný, akorát zarůstal řasou. Svítím cca 8 - 10 hod zářivkou 39W. Těch řas je tam opravdu hrozně moc. Nechci nasazovat ampulárie nebo ancistrusy. Jednak to neřeší příčinu a navíc axové by je asi dřív nebo později zmasakrovali. Mám nějak upravit pH, přidat kytky, nebo je problém jinde?
Předem děkuji za každou radu.

Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Dobrý den. Měl jsem stejný problém. Nainstaloval jsem molitanový filtr na 160 l (mám akva 120 l), mu… poslední
Cejkala 27.04.2021 10:29
Cejkala

Dobrý den. Měl jsem stejný problém. Nainstaloval jsem molitanový filtr na 160 l (mám akva 120 l), musí být větší než obsah akva. Před tím tam byl polský filtr na elektriku (ten stojí za ...)Bylo to lepší, ale pořád to ještě nebylo ono. Musel jsem použít žaluzie na okně, křídlo blíž k akva jsem zavřel úplně, to druhé je pouze zastíněné (lamely jsou vodorovně). I když mi tam nesvítilo přímo slunko.
Byla to metoda pokus -omyl. Ale vyšlo to. Když mi žena zapomene zastínit okno dál od akva, mám okamžitě zelenou vodu. Filtr to ale vyřeší. Zkoušel jsem různě zastiňovat akva, bez kladného výsledku. Prý ještě pomůže nechat akva hodně, ale opravdu hodně zarůst. Nezkoušel jsem, nevím. Tak se mějte a přeji pěkný den. L. Č.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru