Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Infekční vodnatelnost?

Dobrý den

jsem si jistá, že tady již nějaké příspěvky o vodnatelnosti jsou, takže bych se předem chtěla omluvit, že se na to tážu znova. Ovšem nejsem si jistá, zda se jedná o vodnatelnost nebo o něco jiného, potřebovala bych poradit dle přiložených fotek.

Na 2 dny jsem odjela a o rybičky se mi starala matka. Když jsem se vrátila, málem mě trefil šlak. Přitáhla mi do akvária 3 ryby (black molly, paví očko, závojnatka) od svého přítele, jelikož on je chtěl spláchnout do záchodu a jí to bylo líto. Jeho akvárko je otřesné, ryby tam jsou v neskutečných podmínkách a umíraj jak na běžícím páse (prostě se nafouknou jako balonek a umřou).

Okamžitě jsem nakapala alespoň preventin a doufala, že se nic nestane.

Nejdřív to schytaly ramirezky (nenašla jsem ale ani mrtvoly, ancistrusi je nejspíš stihli sežrat). Pak se mi nafoukly black molly až to vypadalo, že prasknou .. ale pak se zas odfoukly.
Umírá jedna neonka za druhou a tetry císářské visí doslova hlavou dolů a mají něčím olezlé záda. Jedné mečovce doslova opadaly šupiny za hlavou.

Z mojí vody ta nemoc není, parametry vody jsou ukázkové, krmím pestře a po malých dávkách.

Nemoc_ryb

Děkuji za jakoukoliv radu.

Předmět Autor Datum
tak z fotek toho moc není poznat,chtělo by to ostřejší,jinak je to tak trochu hádání z křištálový ko…
viper 29.12.2013 00:53
viper
No vím že ty fotky nejsou nejkvalitnější. Teďkom už je fotit nebudu, kolem poledne bych sem zkusila…
Janette 29.12.2013 01:18
Janette
Takže ty tetry císařské už jsem nafotit živé nemohla, chcíply. Vychcípaly aj nenonky. Vyfotila jsem…
Janette 29.12.2013 15:34
Janette
Dobry den.I kdyz pisete,ze voda je v poradku,vymenila jste ji?Podobne priznaky mohou vzniknout pri v…
ancistrus 29.12.2013 17:03
ancistrus
Nepřekrmuju, tím jsem si jistá. Pokud se matce podařilo akvárium překrmit, tak pro jednou by to přec…
Janette 29.12.2013 18:05
Janette
pomohlo by vám třeba video jak se ta ryba chová, když umírá? Jednu jsem natočila.
Janette 29.12.2013 21:36
Janette
Už jsi na to přišla co to je? Ta vodnatelnost to asi nebyla, na tu to moc nevypadalo. Tuberkuloza sn…
Co to je 20.01.2014 09:24
Co to je
No o vodnatelnost nešlo určitě, ale pořád nevím co to bylo. Trvalo to asi týden, pak to ustalo. Z 42… poslední
Janette 28.01.2014 12:56
Janette

tak z fotek toho moc není poznat,chtělo by to ostřejší,jinak je to tak trochu hádání z křištálový koule.Na těch císařích mi to podle fotky přijde jako krupička,ale podle popisu mi nesedí příznaky,a hlavně by jí měli všechny ryby a nebyla by lokalizovaná jen na zádech.
Pokud bych si měl tipnout, řekl bych že se jedná o nějakou bakteriální nákazu,a pokud mám pravdu chce to s léčbou neotálet jinak máš tak do týdne po rybách.....v první řadě by to ale chtělo jednoznačně určit o jaký problém se jedná,léčba naslepo nebývá moc ůspěšná. Zkus sem hodit co nejostřejší fotku,nejlíp pod vodou a zaživa -vím že to není snadný,ale docela pomáhá "připlácnout" rybu v sítce na přední stěnu,pak se daj udělat relativně snadno ostrý fotky.
O vodnatelnost se téměř jistě nejedná-je to sice taková populární laická diagnoza-ryba se nafoukne = vodnatelnost-v praxi je to ale velmi vzácná nemoc,s infekční jsem se setkal jen párkrát,a u konstituční je správná diagnoza vždycky "na vodě" :-)
k "nafukování" ryb dochází ve valné většině případů z fyziologických důvodů-většinou kvůli selhávání jater nebo ledvin nebo případně obojího-většinou v důsledku jiné nemoci ev. i jako reakce na případnou léčbu.

Dobry den.I kdyz pisete,ze voda je v poradku,vymenila jste ji?Podobne priznaky mohou vzniknout pri vetsim mnozstvi NO2. ackoliv voda zustava cira.Jestlize byly ryby prekrmene,pak mohlo nejvic chutnat black mollam,ktere se pak opet vratily k normalu a ostatni ryby hynou v poradi podle zavislosti na cistote vody.Ale je to jenom verze.

Nepřekrmuju, tím jsem si jistá. Pokud se matce podařilo akvárium překrmit, tak pro jednou by to přece nevyhubilo půlku ryb. Spíš něco přitáhla s těma novýma rybama.
Znova jsem si změřila všechny parametry vody, je jen nepatrně kyselejší.
Ano vodu jsem samozřejmě vyměnila. Když nastane nějaký problém, měním vodu každý den, nebo obden. Tím to asi nebude.

Ale evidentně některé ryby to nenapadlo - čichavci, parmičky pětipruhé, panceřníčci, momentálně i ty black molly jsou ok.

Jen ty tetry a mečovky to napadlo.

No o vodnatelnost nešlo určitě, ale pořád nevím co to bylo.
Trvalo to asi týden, pak to ustalo. Z 42 ryb tam zůstalo 18.

Nejdivnější je, že se příznaky hodně odlišovaly. Některé ryby jen ležely na dně a dusily se, jiné trhavě plavaly a do všeho narážely jako by ty překážky ani neviděly, nějaké se jen nafoukly a do hodiny chcíply, a pár jich dokonce plavalo na hladině a ikdyž se snažily, nemohli se potopit.

Vyhlo se to úplně jen čichavcům, panceřníčkům a tetrám černým. Jinak to zničilo celé hejna.
Akorát jsem měnila vodu a proprala několikrát filtr, víc jsem dělat nemohla.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru