Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Infekční vodnatelnost?

Dobrý den

jsem si jistá, že tady již nějaké příspěvky o vodnatelnosti jsou, takže bych se předem chtěla omluvit, že se na to tážu znova. Ovšem nejsem si jistá, zda se jedná o vodnatelnost nebo o něco jiného, potřebovala bych poradit dle přiložených fotek.

Na 2 dny jsem odjela a o rybičky se mi starala matka. Když jsem se vrátila, málem mě trefil šlak. Přitáhla mi do akvária 3 ryby (black molly, paví očko, závojnatka) od svého přítele, jelikož on je chtěl spláchnout do záchodu a jí to bylo líto. Jeho akvárko je otřesné, ryby tam jsou v neskutečných podmínkách a umíraj jak na běžícím páse (prostě se nafouknou jako balonek a umřou).

Okamžitě jsem nakapala alespoň preventin a doufala, že se nic nestane.

Nejdřív to schytaly ramirezky (nenašla jsem ale ani mrtvoly, ancistrusi je nejspíš stihli sežrat). Pak se mi nafoukly black molly až to vypadalo, že prasknou .. ale pak se zas odfoukly.
Umírá jedna neonka za druhou a tetry císářské visí doslova hlavou dolů a mají něčím olezlé záda. Jedné mečovce doslova opadaly šupiny za hlavou.

Z mojí vody ta nemoc není, parametry vody jsou ukázkové, krmím pestře a po malých dávkách.

Nemoc_ryb

Děkuji za jakoukoliv radu.

No o vodnatelnost nešlo určitě, ale pořád nevím co to bylo.
Trvalo to asi týden, pak to ustalo. Z 42 ryb tam zůstalo 18.

Nejdivnější je, že se příznaky hodně odlišovaly. Některé ryby jen ležely na dně a dusily se, jiné trhavě plavaly a do všeho narážely jako by ty překážky ani neviděly, nějaké se jen nafoukly a do hodiny chcíply, a pár jich dokonce plavalo na hladině a ikdyž se snažily, nemohli se potopit.

Vyhlo se to úplně jen čichavcům, panceřníčkům a tetrám černým. Jinak to zničilo celé hejna.
Akorát jsem měnila vodu a proprala několikrát filtr, víc jsem dělat nemohla.