Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem množství neonek červených v akvariu

Dobrý den,

mohu poprosit o informaci? Mám rohové akvarium, celkový objem cca 240 litrů, vody cca 200 litrů, tvar lichoběžníku, plocha vodní hladiny cca 5200 cm2, filtrace vnitřní + přes den široký sloup (asi 5 cm) bublin ze dna. Je v něm párek Ancistrusů a 40 Neonek červených. Rád bych přidal dalších 15 neonek. Je to možné?

Děkuju moc za odpověď.

Honza Smetana

ale bubliny a světlo se zapíná jen přes den (v noci by bubliny "vrčely")

Pokud sis něco přečetl o asimilaci, či fotosyntéze rostlin (předpokládám, že nějaké rostliny v akváriu máš), věděl bys, že přes den rostliny pohlcují CO2 a vylučují kyslík, ale v noci je tomu právě naopak. Jestli máš v akváriu filtr který jede 24h denně a čeří hladinu, je vzduchování úplně zbytečné, ať už přes den, nebo v noci. Ale když už ty bublinky musíš mít, tak by se mělo vzduchovat především v noci, kdy bývá v hustě zarostlé nádrži kyslíku spíš nedostatek.

Samozřejmě vím, co je fotosyntéza, maturoval jsem z biologie. V akvariu mám ale všechny rostliny pouze umělé (biologického původu je tam jen kus dřeva)a zbytečný sloup bublin jede přes den, čistě z efektních důvodů.

Jo, můžu ještě poprosit o info (zkušenost) k řasám? Začínají mi vzadu a na vrcholech rostlin narůstat a mám pocit, že párku Ancistrusů stačí lízat dřevo a počkat si na trochu krmení, které dávám neonkám, a o řasy moc zájem nejeví (nevím tedy, co se děje v noci :-)). Je třeba přidat ještě jeden párek? Nebo jiná možnost?

Díky moc, Honza S.

Na to, že v akváriu nie sú živé rastliny, mi príde množstvo rýb už aj tak vysoké. Načo pridávať k 40 neónkam ďalšie ? Je málo pravdepodobné, že aktuálna filtrácia a vzduchovanie dostačuje na premenu metabolitov, rozmáhajúce riasy svedčia o opaku...

Akvárium s rybami môže byť aj bez rastlín, ale treba mať už prax, čo sa týka filtrácie a frekvencie výmeny vody; a taktiež neprerybňovať. Ak si vezmeme pravidlo, že na jednu rybu veľkosti neónky sa počíta s 3-5 litrami vody (pri akváriu bez rastlín radšej hornú hodnotu), potom už aj 40 neóniek (a k tomu pár ancistrusov) je dosť.