Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vhodný byt pro velké akva?

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat zkušených akvaristů, kteří by mi poradili skrze jednu věc: skoro po 20 letech jsem nucen opustit dům a s partnerkou se přestěhovat do bytu, jenže nechci opustit svého druhého miláčka a tím je akvárium o rozměrech 240x70x60cm (1 008 litrů).

Dříve než kontaktuji nějaké odborníky jsem se vás chtěl zeptat, zda vůbec existuje nějaká šance najít vhodný byt pro takovou nádrž.?. Případně nějaké typy pro vhodný typ bytu, pro rozložení nosnosti atd.

Předem děkuji, Jirka

Kdysi jsem také pátral po nějakých číslech. Bohužel, skončil jsem na tom, že nemám plány od baráku a tak lze nosnosti jen odhadovat. Co jsem ale objevil obecně - nejlepší je panelák, nehrozí tam nějaké rákosové stropy a škvárové podlahy, ideální umístění akva je v rohu u nosné zdi a pro jistotu rozložení hmotnosti mezi podlahu a zeď (konstrukce ukotvená do zdi, spočívající na podlaze).

Paneláková železobetonová zeď/příčka a podlahy mají nosnost 2000Kg/m2. Pro jistotu bych to ukotvil ještě do zdi a vůbec bych se nebál. A pokud to bude panelák odlévaný tak je nosnost ještě větší, ale cokoliv do toho vrtat je očistec.