Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Váha velkého akvária?

Prosím Vás, kolik by mi zhruba vážilo (resp. s jakou nosností počítat) akvárium o 1000 litrech?

Jak je možné, že mi spousta akvaristů říká, že kolem 1,7 tuny? Přece nádrž musí vážit pořád jen nějak tu tunu (1 l = 1 kg cca), nehledě na tom, kolik a jak těžkých kamenů budu mít uvnitř. A pochybuju, že samotné sklo se stojanem by vážilo 0,7 tuny...

Děkuji

Hmotnost akva kompletu se dá docela přesně spočítat, jen je potřeba mít vstupní data.Určitě ale počítej s hmotností min. okolo 1,5 t - jen váha samotného akvária mi vychází při rozměru d 200 h 60 v 80 sklo 15mm objem 960 litrů 166 kg. Pak je třeba připočíst stojan,vrchní kryt,filtraci......a v neposlední řadě dekorace- hlavně písek a kameny- jelikož mají na litr objemu o dost vyšší hmotnost než voda, můžou ve větším množství výrazně zvýšit hmotnost kompletu.

calculator.php V tomhle kalkulátoru se dá spočítat skoro všechno. Váha je sice přibližná ale tak pokud máš selský rozum tak si dokážeš sečíst váhu štěrku i s vodou a techniku si musíš hold zvážit pokud chceš co nejpřesnější odhad. A Raději počítej s větší váhou, lepší naddimenzovat než poddimenzovat.