Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Betta splendens- povlak na těle :-(

Ahoj všem, moc prosím o pomoc.
Muj beták (Vanda) po nedávném zocelení ploutviček které si poranil o mušli, když se splašil. Vytvořil se mu na tělíčku takovej povrch něco jako když se člověk loupe, takový zvláštní povrch. Nepůsobí vubec aktivně neustále poleháva nebo se vznaší a neni vubec aktivní a ma jakoby stažené ploutvičky, ale vubec nepřiplave na zaklepaní jako vždy předtím. žrat žere normálně ráno i večer v normálních vdávkách přiměrených. Do vody mu dávam condicioner a ještě na doporučení i gel z aloe vera pro vnitřni floru a tvorbu slizu, teplota vody je stale u 25 občas i teplejší.
Nevíte nahodou prosím jak mu pomoct nebo co mu schazí nebo zda-li neni nemocný :-(
přikladam zde i fotku je to špatně fotitelné, ale je to třeba viditelné jak to má za okem nad skřelí takové šedivé mitečko.

Děkuji předem všem za pomoc

Mám malé akvárko protože jsem dostala malou rybku 2 litry , ale za měsíc mu chci koupit nové větší. Měním mu vodu normálně a krmím ho lupínky + občas mraženým pitěnkami. Slečna mi dala ve zveráku na to baktopur 800.Dala mi správnou medikaci nebo špatnou. Vubec se v tom to nevyznam.
děkuji

2 litry není akvárium to za 1., za 2. 25 stupňů, kterých tam máte mi přijde dost málo. Za 3. kde je filtrace? A co znamená měnit vodu normálně podle Vás? V takovém jak vy říkáte akváriu nepřežije žádná ryba, protože tato velikost je naprosto nedostačující, doporučuji si přečíst informace o chovu bojovnic a zařídit mu vhodné podmínky. Jak říkám, nejdůležitější bude zvýšit teplotu alespoň na 28 stupňů.

Poznámka k akváriu: podľa fotky to vyzerá, že nie je prikryté. Betty, aj iné labyrintky, by mali mať na akváriu krycie sklo, len na štrbinu odsunuté. Hltajú totiž pravidelne vzduch a ten by mal byť vlhký a rovnako teplý ako voda. Ďalšia funkcia skla je taká, že zabraňuje rybám vyskočiť z akvária.