Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Blue Electric Dempsey vs. Čichavci

Prosím o pomoc, máme 120 l akvárko, v něm 4 čichavce + 2 zakrslé čichavce... vše bylo v pohodě, pak jsme na radu pořídili Blue Electric Dempsey, že prý jsou klidní a Čichavcům neublíží. Ze začátku to bylo v pohodě, ale po cca 2 týdnech jsou Čichavci vystresovaní, plavou pouze u hladiny, kmitají ploutvičkama a vypadají fakt hrozně :-( Dole v rostlinkách a kamenech se prohánějí Dempsey.... voda je OK, filtrace snad taky, mám dát tedy ty Blue Electric pryč? Na akvárko koukám hodně a nevšimla jsem si, že by jim ty nové nějak ubližovaly, jen se jich Čichavci možná bojí? Nebo že by měly hlad? Doteď jsme krmili tak 1x za 3 dny a bylo to v pořádku...

no ja bych rekla ze si ke klidnym rybkam dala trhace...podle me to nebude delat dobrotu ani kdybys nadrz o hodne zvetsila...nekde jsem cetla ze je lepsi agresivnejsi ryby krmit casteji ze kdyz maji napapana briska tak nemaji tendence utocit na slabsi jedince. ve vasem pripade podle me pomuze jen separace.

to by ma teda zaujímalo, že kto vám poradil dať k čichavcom "dempsey" ::)

viete vlastne, prečo sa tá cichlida volá v USA (a aj inde vo svete) "jack dempsey" ? ináč, aktuálne vedecké meno je Rocio octofasciatum, tradične bola cichlida uvádzaná ako Cichlasoma octofasciatum, česky kančík perleľový

alebo nejaký Oscar :-)
že sú označované ryby rôznymi atraktívnymi menami v predajniach, je síce na škodu, ale dá sa to pri súčasnom trende chovákov trochu chápať ... že sa ale ľudia, čo to kúpia, uspokoja s tým nič nehovoriacim názvom a nezistia si o rybe viac napr. na nete, to je horšie :-/

samozrejme najhoršie je to, že si mnohí nezisťujú informácie predom