Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Blue Electric Dempsey vs. Čichavci

Prosím o pomoc, máme 120 l akvárko, v něm 4 čichavce + 2 zakrslé čichavce... vše bylo v pohodě, pak jsme na radu pořídili Blue Electric Dempsey, že prý jsou klidní a Čichavcům neublíží. Ze začátku to bylo v pohodě, ale po cca 2 týdnech jsou Čichavci vystresovaní, plavou pouze u hladiny, kmitají ploutvičkama a vypadají fakt hrozně :-( Dole v rostlinkách a kamenech se prohánějí Dempsey.... voda je OK, filtrace snad taky, mám dát tedy ty Blue Electric pryč? Na akvárko koukám hodně a nevšimla jsem si, že by jim ty nové nějak ubližovaly, jen se jich Čichavci možná bojí? Nebo že by měly hlad? Doteď jsme krmili tak 1x za 3 dny a bylo to v pořádku...

to by ma teda zaujímalo, že kto vám poradil dať k čichavcom "dempsey" ::)

viete vlastne, prečo sa tá cichlida volá v USA (a aj inde vo svete) "jack dempsey" ? ináč, aktuálne vedecké meno je Rocio octofasciatum, tradične bola cichlida uvádzaná ako Cichlasoma octofasciatum, česky kančík perleľový

alebo nejaký Oscar :-)
že sú označované ryby rôznymi atraktívnymi menami v predajniach, je síce na škodu, ale dá sa to pri súčasnom trende chovákov trochu chápať ... že sa ale ľudia, čo to kúpia, uspokoja s tým nič nehovoriacim názvom a nezistia si o rybe viac napr. na nete, to je horšie :-/

samozrejme najhoršie je to, že si mnohí nezisťujú informácie predom