Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Larvy nebo nebo něco jiného pro skaláry

Ahoj,
nevíte kde seženu larvy nebo tak něco pro skaláry? Totiž jsem kupoval nové skaláry amazonské do akvárka, a pán u kterého jsem to koupil říkal že jim mám někdy dát maso, nebo něco mraženého, ale co konkrétně to už se nezmínil. Prosím poeraďte mi (jsem začátečník, tak prosím nepište odborné názvy :-p).Slyšel jsem že se dá nějaký druh larev i chovat.
Jsem z okolí města Plzně

Díky

Ahoj. Nejjednodušší je koupit v akvaristice (obchodě pro chovatele) pár plat mražených patentek a nitěnek. Jde o larvy pakomárů a bahenních červů. Mražené plato má tvar čokolády o rozměru cca 15x8cm a jsou od něj oddělitelné jednotlivé ,,kostky" o velikosti cca 2x2cm co stačí přibližně pro 6 dospělých skalár. Před vhozením do akvária je lepší kostku nechat rozmrazit, tím se zamezí odnesení celé kostky nejsilnějším jedincem a nažerou se všichni.
Chovem vlastních červů bych se nezabýval, rozhodně ne jako začátečník, na to máš času dost.