Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Paví očko nemůže plavat dolu

Dobrej,

1 Samice paví očka nemůže plavat dolů a je pořád u hladiny, jako by jí něco pořád nadnášelo. I když se snaží plavat dolů, tak to nejde. Nevíte jestli se jedná o nějakou nemoc?

PS: nedávno rodila

A není přežraná? Když jsem začínala s akva, měla jsem samičku, která baštila rychleji než ostatní. A protože jsem tam sypala krmení víc než bylo třeba, nacpala se tak, že se otáčela břichem nahoru a nemohla plavat dolů. Když se vyprázdnila, tak plavala normálně. Stačilo upravit dávkování krmení.

Víte, Ona nemá žádné příznaky té infekční vodnatelnosti. Není vůbec nafouklá, nemá zježené šupiny ani vypouklé oči. Prostě je nadnášena a nemůže se potopit. Jako by měla (jak vy píšete) ten plyn ve střevech. Je možné, že by měla tuto nemoc i bez výše uvedených příznaků?