Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Paví očko nemůže plavat dolu

Dobrej,

1 Samice paví očka nemůže plavat dolů a je pořád u hladiny, jako by jí něco pořád nadnášelo. I když se snaží plavat dolů, tak to nejde. Nevíte jestli se jedná o nějakou nemoc?

PS: nedávno rodila

Předmět Autor Datum
Paví očka jsou jakýmsi "detektorem" špatného prostředí v akváriu. Dokonce se doporučuje jejich vysaz…
Tramontanela 17.02.2015 23:05
Tramontanela
A není přežraná? Když jsem začínala s akva, měla jsem samičku, která baštila rychleji než ostatní. A…
HanaB 18.02.2015 05:42
HanaB
Určitě ne obávám se že se jedná o to co jsem popsal v odpovědi.
Tramontanela 18.02.2015 17:32
Tramontanela
Víte, Ona nemá žádné příznaky té infekční vodnatelnosti. Není vůbec nafouklá, nemá zježené šupiny an… poslední
csgovyberm4 18.02.2015 21:22
csgovyberm4

Paví očka jsou jakýmsi "detektorem" špatného prostředí v akváriu. Dokonce se doporučuje jejich vysazení po založení nádrže před vpuštěním dalších ryb. Jedná se pravděpodobně o onemocnění infekční vodnatelností. Příznakem tohoto onemocnění bývá zřetelné nafouknutí bříška u ryb, většinou v pokročilém stádiu doplněné vyboulením očí a zježením šupin. Rybka postupně ztrácí vybarvení, bledne a díky nahromaděnému plynu ve střevech je unášena k hladině. Většinou toto onemocnění končí smrtí během pár dnů. Příčinou infekční vodnatelnosti jsou zejména vysoké hodnoty dusitanů v akváriu, které překročí určitou hranici. Na vině mohou to být rovněž viry, plísně a paraziti.

A není přežraná? Když jsem začínala s akva, měla jsem samičku, která baštila rychleji než ostatní. A protože jsem tam sypala krmení víc než bylo třeba, nacpala se tak, že se otáčela břichem nahoru a nemohla plavat dolů. Když se vyprázdnila, tak plavala normálně. Stačilo upravit dávkování krmení.

Víte, Ona nemá žádné příznaky té infekční vodnatelnosti. Není vůbec nafouklá, nemá zježené šupiny ani vypouklé oči. Prostě je nadnášena a nemůže se potopit. Jako by měla (jak vy píšete) ten plyn ve střevech. Je možné, že by měla tuto nemoc i bez výše uvedených příznaků?

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru