Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem úhyn čichavců

Dobrý den,
asi před dvěma týdny jsme koupili rybky do akvárka 54 l. Akvárium předtím téměř týden běželo na prázdno. Rostliny máme živé a kupovali jsme je dva dny po rybkách. Měli jsme 4 paví očka, 1 bojovnici, 6 danií, 2 čichavce perleťové, 2 mečovky, 3 pancéřníčky a 2 ancytrusy. Dnes jsme ale našli u dna břichem vzhůru plavat jednoho čichavce perleťového. Vypadal naprosto normálně, ale byl mrtvý. Druhý čichavec vypadá ale divně. Tedy jeho pohyby. Jakoby měl problém plavat normálně, občas se naklání na jednu stranu a plave ke dnu, kam nikdy moc neplaval. Nevíte někdo, jak mu pomoci a co udělat, aby žádné další ryby neumřely?
Díky

Díky všem za odpovědi, opravdu toho asi moc nevím a všechny ryby, které mám mi doporučil prodavač. Jinak teplotu v akváriu mám 26°-27°C. A případně poradíte mi co teď s tím druhým čichavcem, když tam zůstal sám?