Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Červený červ v akváriu

Zdravím,
jako každý večer jsem pozorovala akvárium a při odstraňování řas z kořene najednou vyplaval červený červ dlouhý asi 3 cm. Mám strach aby se nejednalo o nějakého parazita. Krmím mraženými patentkami, je možné, že by náhodou nějaká "obživla" ? Ryby jsou v pořádku, nic viditelného na nich není. Červa jsem ihned rozdrtila, snad jich není víc. Předem díky za rady :-)

Tu bohužel nemám, chtěla jsem ho z akvária vyndat ale nešel vzít do ruky, byl hrozně úzký jak vlas, tak jsem ho pro jistotu zabila, když už jsem ho nemohla vyndat ven. Je pravda, že novou rostlinu jsem si pořídila asi 4-5 dní před tím, než jsem červa našla. Ale hlístice nebo něco podobného hlísticím to snad nebude, že?

Ahoj, mám stejný problém..dnes při čištění akvária mi dvě potvory vyplavaly.. nevím co s nimi.. nemůžou nic udělat rybám? Našla jsem jen dvě - viz.foto, jsou ale dost malé, doufám že jich není v akváriu víc, nevíte jak na ně?
Děkuji.