Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Akvarijní set pro začátečníka

Dobrý den,
ráda bych si pořídila malé akvárko :-)

Původně jsem myslela, že bych pořídila akvarijní set (STARTUP 40 rovný 25l), ale po pročtení všech možných webů a diskuzí o zakládání a udržování akvárií, jsem došla k závěru, že je příliš malé...

Nakonec jsem se rozhodla, že bych akvárium koupila větší, konkrétně -> http://www.raj-akvaristiky.cz/akvarijni-sety-start up/sestava-60-startup-rovna-54-l.html

Měla bych proto pár dotazů:
- Měla bych koupit akvarijní set, či je lepší vše koupit zvlášť? (Set bych ale koupila radši...)
- Je akvarijní set, co jsem vybrala (viz odkaz), kvalitní?
- Kolik rybiček mohu dát do 54 litrového akvária? (drobné, cca 3 cm)
- K tomu se váže další dotaz. Ráda bych hejno neonek a asi nějaké krevetky. Jaké rybičky se s nimi snesou?

S akvaristikou jsem úplný začátečník, proto bych se s Vámi chtěla nejdříve trochu poradit. Nerada bych, aby na mé začátečnické chyby doplatilo celé akvárium včetně všech obyvatel :-)

Předem děkuji za odpověď.
S pozdravem, Tereza.

Základními kroky, jak dobře začít s akváriem, je vybrat co největší akvárium, jaké je možné, protože čím větší akvárium, tím sice více zaplatíme, ale tím menší údržba nás čeká. Dalšími důležitými faktory jako základního setu je dostatečné osvětlení, alespoň 0,5 W/l a více... To spočítáme tak, že celkový počet Wattů zářivek vydělíme litráží!

Já bych si to taky radši poskládala sama a co se rybiček týče, já to vždycky řešila s prodejcem, třeba dost dobře mi poradili ve zverimexu www.happyzoo.cz, kde jsem přesně řekla jak mám velké akvarko a co bych chtěla za rybky a oni mi řekli, jaký počet je při jaké kombinaci vhodný, úplně stejně mi poradili taky v Hornbachu a ještě než jsem tam jela, tak jsem si pročetla tohle https://www.hornbach.cz/cms/cs/cz/navody/zoo_akvar istika/svet_akvaristiky/svet_akvaristiky.html, jasně je to taky reklamní jen na jejich produkty, ale člověk si udělá obrázek co potřebuje a tak.

Zdravím,
prosím o radu, když bych chtěl poskládat sestavu akvárka sám, co by byste mi doporučili za jednotlivé díly (osvětlení, filtrace, topítko (jestli je vůbec potřeba))? Akvárko bude velikosti 60x30x30cm. Rybičky a rostliny ještě nevím jaké, bude to pro děti do pokojíčku, tak jestli nějaké doporučíte.

Mockrát děkuji za rady.