Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Gupky sa správaju divne

Tak za prvé, na 40 l akvárium je tam príliš veľa rýb. Gupky aj mečúne majú veľa výkalov a rýchlo znečisťujú vodu. Do 40 l akvária by som húf mečoviek (= mečúne) ani nedával.
Za druhé, "vysávače" budú možno ancistrusy ? http://rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_sp_obycejny ... nejde len o to, aby človek poznal správnym menom to, čo chová, ale aj o prístup k rybám - totiž už sám výraz "vysávač" navodzuje u laikov predstavu, že je to niečo, čo snáď ani netreba kŕmiť a nepotrebuje to starostlivosť, lebo však už podľa názvu to proste "čistí dno" a teda sa nakŕmi bordelom. V skutočnosti aj ancistrus (= ľudovo slovensky "prísavník") potrebuje normálnu stravu, na čo sa ma pri kŕmení rybiek pamätať. A samozrejme ako iné tvory, aj on zaťažuje vodu výkalmi.
Za tretie, pomohla by dobrá fotka akvária. Aké druhy rastlín tam sú, koľko ? aká je teplota vody ? je otázne, či je filter výkonom primeraný k objemu akvária...

ešte poznámka: štandardne sa na jednu rybu veľkosti gupky alebo menšieho mečúňa má rátať s asi 4-5 litrami vody. Deklarované 40 l akvárium má v sebe určite vody menej (predpokladám, že nie je napustené po vrch, niekoľko litrov odoberie substrát na dne a nejaké dekorácie..., odhadujem možno "čistý objem" okolo 30 litrov. To je tak na asi 2-3 páry gupiek a jeden ancistrus k tomu.

Reakce na odpověď

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svou odpověď:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do poradny