Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zeleny povlak na kameni

Dobry den. Resim takovy problem. Mam zalozeno akvarium zhruba 1,5 mesice je to cca 14 dni co jse me na urcitych mistech objevil zeleny povlak, nemohu urcit jestli je to rasa a nebo sinice ci je to bezna vec, nikde na netu jsem konkretne toto nenasel? Voda a ostatni mista i rostlinky napadeny nejsou, povlak je pouze z vrchu okrasne brany a na par kamennich. Obcas na tom jezdi i Ancistrusi ktere tam mam ale jen minimalne. Co je to a jak tomu dale zabranit? Dekuji za kazdou informaci.

Je to zelená přisedlá řasa. Nikdy nedosáhneš toho, aby akvárium bylo prosté řas. Vždy tam nějaké jsou, i když mohou být v mizivém množství. Ty si můžeš gratulovat (zatím), že jich tam máš minimum. Ale není všem dnům konec. Máš čerstvé AQ, takže nestabilní, není ani pořádně zajeté, takže tě i jiné druhy řas navštívit mohou. Zelená přisedlá, je to nejmenší "zlo". :-)
Ještě bych dodala, že to akvárko je pro dánia hodně malé.