Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Akvarium 576l

Dobry den mam dotaz budem mit akvarijni komplet 576l.Je vhodny filtr vnitřni rp-600 bude stačit .Pak budou tam žive rostliny a rybiček tak do 30 pavich oček a mečovek.Jak často davat odstatou vodu a čistit dno zvonem a kolik kbeliku zhruba.Dale jak často čistit filtr ve vodě z akvaria.A pak osvětleni tam jsou 4 zařivky t-5.Mame je nechat svitit všechny 4 celych 12 hodin .Diky za odpověd .
Upravena velikost písmen. (karel)

Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Úplně v klidu, když to dobře založíte, tak celé akvárko bude fungovat jako filtr. Číst, číst a číst…
Kiksfix 14.09.2018 02:46
Kiksfix
dobry den tak akvarium nakonec je 600l založene od 28 listopadu .na dne bakterie do dna koupene v ro… poslední
LORA 02.01.2019 18:12
LORA

Úplně v klidu, když to dobře založíte, tak celé akvárko bude fungovat jako filtr. Číst, číst a číst ! Půdní filtr třeba na dně akvárka a čerpadlo-oběh, nebo lépe honit to vzduchem, začít rostlinami, přidat tam bakterie - mikrofloru. Tak velké akvárko může jet i rok bez jakéhokoliv zásahu naprosto v pohodě a v podstatě pořád je li dobře založené. Megafiltry a výměny vody jsou spíše na škodu. Ve filtru stejně musíte mít tu mikrofloru. Nešetřete a nakupte knihy, staré, nové, hromady knih a čtěte. Nakonec dobrá rada zdarma. Na dno je dobrý čedič, má mnoho porů a žádoucí mikroorganismy se v nich mohou usadit. Čedič je to, čím v zimě sypou silničáři silnice. Tedy někde, bacha na škváru, nějaké písky ap. Lépe se zeptat. Když jsem se tomu kdysi věnoval, tak jsem měl ve 300 l nádržích třeba po 1000 ancitrusů menších cca 3-4 cm na holém skle a krásně to utáhnul biomolitan o objemu cca 5 l. Jen jím musí protékat voda a voda musí mít vzduch. Pokud ta provzdušněná voda bude protékat celým dnem, tak filtr jako takový v podstatě nepotřebujete.

dobry den tak akvarium nakonec je 600l založene od 28 listopadu .na dne bakterie do dna koupene v rostlinych akvarii.topny kabel 150w.nutribasis a volcano red červeny .lavove kameny červene hdně kořenu velkych .3d pozadi amazonie .dal jsem hodne rostlin rychlerostoucich.filtr jbl 1502.vnejši+vnitrřni na 250l.topneni 300w-nastaveno na 25 stpunu.skimmer na hladinu. svetla 2x led osvetleni celospetrlani.jinak ve filtru venku je take filtrčni vata a purigen .voda je už uplně čista bez zakalu i drobnych častic .rybičky jsem dal na silvestra .zhruba 30 teter a dva skalary zlate a dva kropenače .šneku hodně .jinak jsem zatim měnil 1/3 vody dvakrat za dobu od založeni .co2 davam vždy rano 16ml.děkuji všem za vaše nazory arady .

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru