Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Akvarium 576l

Dobry den mam dotaz budem mit akvarijni komplet 576l.Je vhodny filtr vnitřni rp-600 bude stačit .Pak budou tam žive rostliny a rybiček tak do 30 pavich oček a mečovek.Jak často davat odstatou vodu a čistit dno zvonem a kolik kbeliku zhruba.Dale jak často čistit filtr ve vodě z akvaria.A pak osvětleni tam jsou 4 zařivky t-5.Mame je nechat svitit všechny 4 celych 12 hodin .Diky za odpověd .
Upravena velikost písmen. (karel)

Předmět Autor Datum
Dobrý den, sice nevím na co všechno se vlastně ptáte (normálně je zvykem používat v tázací věta otaz… poslední
Honza1234 09.07.2018 23:46
Honza1234

Dobrý den, sice nevím na co všechno se vlastně ptáte (normálně je zvykem používat v tázací věta otazníky) ale vezmem to po pořádku. :-)
Filtr je to naprosto nedostačující (objem filtrační hmoty by se měl pohybovat okolo 2 - 5%) na takovýto objem a plánovanou osádku. Když tam dáte na začátku 30 živorodek, tak počítejte že za čas jich tam budete mít klidně 300. :-)
Živé rostliny násadě co nejdříve jinak vás může čekat rasová kalamita.
S těma vymenama vody záleží na mnoha okolnostech. Ze začátku, po nasazení ryb je lepší měnit vodu častěji. Po prvních zhruba dvou měsících lze zvolnit.

Začal bych na výměně 1/3 týdně, a pak bych měnil třeba jednou za dva týdny rovněž 1/3. Ale záleží to na filtraci, množství rostlin, krmení a spoustě dalších faktorů.
Odkalovani je snad ještě více individuální než výměna vody. Někdo neodkaluje vůbec jiný každý druhý týden. Dobré je neodkalovat celé dno náraz ale rozdělit si ji na části a pokaždé čistit jenom část. Filtr by se měl čístit co nejméně často. Měl by vydržet alespoň dva měsíce bez zásahu. Jinak je poddimenzovaný.

Nepište jak máte ty zářivky silné, takže těžko říct. Ale jestli tam nemáte rostliny, tak nemá smysl svítit řasám. Až tam bude tě mít rostliny, tak začněte radši na jakých 8 hodinách svícení a po tom co rostliny začnou růst můžete postupně pomalu přidávat až někam na 10-12 h.

Přeji mnoho zdaru. :-)

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru