Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Betta Bojovnice nemoc

Dobrý den!

Moc prosím o radu. Koupili jsme před třemi měsíci rybku Bojovnici. Byla to zvědavá zářivá rybička a poslední týden se dost omezila v pohybu a jen tak visela u hladiny. Jen do jídla občas zobla, když jsme jí dali. Dnes na ni koukám, že se její stav hodně zhoršil. Už nežere, je taková zašedlá a hubená. Připadá mi, jakoby měla i trochu pokroucené ploutvičky. Téměř se nehýbe, jen visí u hladiny a dýchá. Nevíte někdo prosím, jestli se jí dá nějak pomoct? Akvárko má čisté, používáme kapky Betta H2O Conditioner, jídlo má od začátku stejné.

Moc děkuji!

Iva Vašková

Předmět Autor Datum
Dobrý den, takhle nejde poradit. Chce to fotku akvárka + další info. To že je akvárko zdánlivě čisté…
Honza1234 08.08.2018 09:46
Honza1234
Co v tom akvárku máte (rostliny, dno, kořeny,...), jaký má objem, jaký máte filtr, jak odkalujete, a… poslední
PaveJan 08.08.2018 21:53
PaveJan

Dobrý den, takhle nejde poradit. Chce to fotku akvárka + další info. To že je akvárko zdánlivě čisté (čištěno do sterilna) může být právě ta příčina- Protože to zabraňuje vzniku stabilního prostředí. Jakou máte teplotu vody? Jak často a jak probíhá údržba? Co filtr? Jak jsou na tom rostliny? V jakém je objemu? Co má za jídlo?

Co v tom akvárku máte (rostliny, dno, kořeny,...), jaký má objem, jaký máte filtr, jak odkalujete, a jak často měníte vodu? Rybku utraťte, je s ní ámen. Může tam být něco špatně a nebo máte smůlu a je to choroba - sázím na parazity (žábrohlísti, byčíkovci, hmyzomorky)

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru