Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Betta a 5 živorodek v 10l, potřebují změnu, poraďte prosím

Dobrý den. Záleží na vašich možnostech (prostorových, finančních). Já jsem spíš zastánce tohoto sestavit si akvarko podle sebe, než jít do setu ... :-)
Když pominu že betta a živorodky (záleží jaké) nemusí být šťastná kombinace, tak bych šel do nádrže okolo 50 litrů (záleží na druhu živorodek). Nevím jaké máte topítko ale třeba by stačilo to co už máte. Filtr bych asi volil s větším objemem než je stávající. Záleží na preferencích. Já třeba používám čerpací hlavu a kostku biomolitanu.
Co se týče světla, tak každému vyhovuje něco jiného.
Na přidávání a používání přípravků na úpravu vody bych se vykašlal, to vám hezkou nádrž nezařídí. Stejně tak bych se vykašlal na CO2, ve vodě ho pro běžné nenáročné druhy rostlin bývá dost.
O akvarku nic nevím, takže budu střílet od boku.
Řasa bude spíš s přebytku živin (5 živorodek v 10 litrech musí dělat hrozný binec) než jejich nedostatku. Proto bych hnojiva nepřidával a vyzkoušel častější výměny části vody v kombinaci s přidáním rostlin a co nejméně častým hrabáním se ve filtru a dně + krmit střídmě. Filtr vám musí dělat hrozný proud, to taky nahrává řasám. Pokusil bych se ho stlumit na minimum nebo nasměrovat jeho vývod tak aby dělal co nejmenší paseku. Jak dlouho denně svítíte? :-)

Reakce na odpověď

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svou odpověď:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do poradny