Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hnědovka Křidlata

Dobry den mam na vas dotaz ohlědně rostlinky Hnědovky Křidlate mam ji v akvariu od 28 listopadu ruzne přichycenou na kořenech i pozadi akvaria 600l a zatim vubec neroste je pořad stejna jenom jsou tam u jedne dva male listečky ktere od špičky jako by sklovati je to v pořadku nebo ne.Děkuji za odpověd Libor Mika.

Předmět Autor Datum
Zdravím, to by chtělo fotku.. já tuhle kytku mám 4 roky a roste opravdu velmi velmi pomalu. Není to…
honza1234 06.01.2019 13:29
honza1234
Zdravim vas diky.
LORA 20.01.2019 16:26
LORA
Je to rastlina, čo rastie dosť pomaly, navyše nie v každej vode sa jej darí. Mne doma z vodovodu teč…
perenquen 22.01.2019 11:56
perenquen
Zdravim vas diky za odpověd libor poslední
LORA 22.01.2019 16:09
LORA

Je to rastlina, čo rastie dosť pomaly, navyše nie v každej vode sa jej darí. Mne doma z vodovodu tečie pomerne tvrdá voda (zdroj je v krasovej oblasti) a hnedovke sa v nej vôbec nedarí. Na kúpenom trse mi v priebehu pár týždňov všetky listy odumreli, nové prírastky neboli prakticky žiadne. Ešte zjavne žijúce rhizómy som dal do malého akvária, kde po trochách dávam mäkšiu vodu z rôznych zdrojov, keďže nemám zariadenie na rentabilné zmäkčovanie väčšieho množstva vody... po čase sa objavili nové lístky, ale dosť malé a rýchlosť rastu je biedna.
V tomto ohľade mám opačné skúsenosti než čo bývajú publikované, že sa jej darí aj v tvrdej vode... u mňa skrátka nie :/ .

Ešte by som zmienil, že rastlina v prírode rastie skôr emerne (mimo vody, vo vlhkom prostredí) a zrejme tak ju aj pestujú vo veľkochovoch (myslím tým veľkokapacitné pestiarne). Takéto rastliny sa môžu dlhšie a horšie adaptovať na akváriové podmienky. V podstate veľká časť druhov rastlín ponúkaných do akvárii sa vo veľkochovoch pestuje takto, a pri vsadení do akváriá je adaptácia pomalá a pre akvaristu niekedy útrpná. Najlepšie je kupovať rastliny, čo zjavne vyrástli vo vode (na burzách ich väčšinou ponúkajú akvaristi - malochovatelia).

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru